X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Всеволод Нестайко - «Тореадори з Васюківки»

Завантажити презентацію

Всеволод Нестайко - «Тореадори з Васюківки»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку. Дитячі мрії та реальність у творі Всеволода Нестайка “Тореадори з Васюківки”. Пригодницький захоплюючий сюжет повісті.

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Нове видання твору

Слайд 5

Словникова робота Повість – це великий за обсягом епічний твір, у якому детально розповідається про багато подій із життя дійових осіб. Пригодницький твір має складний сюжет, із його героями трапляються цікаві, часом неймовірні пригоди, вони опиняються в складних життєвих ситуаціях, з яких, звичайно, виходять переможцями. Тореадори – це учасники кориди (бою з биками). Корида дуже популярна в Іспанії та в деяких інших країнах. Гангстери – розбійники Буцегарня – в'язниця Авантюрист – шукач сумнівних ризикованих пригод, пройдисвіт.

Слайд 6

Вікторина “Уважний читач” Що будували Ява і Павлуша під свинарником? Які назви мали б носити станції лінії метро у Васюківці? Скільки коштував би проїзд у метро? Хто мав би право їздити безкоштовно? Скільки платила б учителька математики? Як звали Явину корову? Яке око примружував дід Варава, коли стріляв на полюванні? Хто з героїв казав так: “Опозогив! Маму – депутата на все село опозогив. Загаза чогтова!”? Що було зображено на килимку, який Павлуша приготував для кориди? Яку оперу співали тореадори Ява і Павлуша, йдучи на бій із коровою? Де побачив Ява свого друга після того, як Павлуша вдарив Контрибуцію по губі? Де опинилися хлопці, втікаючи від корови? Скільки часу вони простояли у бридкій слизькій багнюці? Чим частував Ява свою корову після кориди? Як назвав Павлуша Яву, коли той опускався на цеберку в криницю?

Слайд 7

Діафільм до І-го розділу твору “Метро під свинарником. Тореадори з Васюківки. Собакевич”

Слайд 8

Гра “Визнач риси характеру героїв” Веселі не люблять навчатися Кмітливі боягузи Розумні добрі Неслухняні люблять усе живе Несерйозні сміливі Допитливі покірні Необережні недисципліновані Дотепні із почуттям гумору Ява Павлуша

Слайд 9

Обґрунтуй думку Я вважаю, що Ява і Павлуша були... Тому що... Наприклад, ... Отже, ...

Слайд 10

Засоби творення комічного Комічне – те, що здається нам не таким, яким, на нашу думку, має бути. Засоби творення комічного у творі: Дитяча етимологія – неправильна вимова дітьми деяких звуків (картавість, шепелявість). Народна етимологія – перекручування персонажем слів, вживання у неправильній граматичній формі. Використання вульгаризмів. Використання політичних або наукових термінів. Використання русизмів.

Слайд 11

Робота з таблицею “Мрія – дійсність, смішне – сумне, романтичне – буденне” Мрія Дійсність збудувати метро в селі; влаштувати кориду; змайструвати підводний човен; ... «метро» насправді – канава, в яку провалилася свиня; корида – роздратована корова;... Смішне, комічне Сумне як хлопці закопували «метро», боячись діда; як намагалися розізлити корову;... хлопці крадіжку вважають геройством; не дуже старанні в навчанні;... Романтичне Буденне прагнення створити чудо техніки – метро; організувати екзотичне видовище – кориду;... батьки карають дітей; хтось жорстоко повівся із цуценям;...

Слайд 12

Творча робота Завдання: записати слова-асоціації, які виникають у вас від таких слів: Ява та Павлуша – Романтика – Пригоди – Оптимізм – Гра “Останнє слово” Переможцем у грі стає той, хто останній назве: Героїв-людей повісті “Тореадори з Васюківки”; Героїв-тварин; Географічні назви.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література