X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Всесвіт наш – це дивна казка…

Завантажити презентацію

Всесвіт наш – це дивна казка…

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“ Всесвіт наш – це дивна казка…” “ Всесвіт наш – це дивна казка… “ Природа у творчості П. Г. Тичини

Слайд 2

Люби природу не як символ душі своєї, Люби природу не для себе, люби для неї. М. Рильський

Слайд 3

Скільки років землі – і мільярд, і мільйон, а яка вона й досі ще гарна! Ліна Костенко Природа – це казка, яку треба читати всім серцем…

Слайд 4

О скільки у природи немудро-мудрих літер! О скільки у людини невміння прочитать… П. Тичина

Слайд 5

Про що розповідається у вірші? Від чийого імені ведеться розповідь? Які почуття викликала у вас поезія? Яка головна думка поезії? Які картини природи змальовано у вірші? Які почуття переживає сам автор? Знайдіть і продовжіть порівняння: “ купаючи мене, мов… “ “ неба край – як …” “ горить-тремтить ріка, як …” “ ГАЇ ШУМЛЯТЬ “

Слайд 6

Слайд 7

Ми Дзвіночки. Лісові Дзвіночки, Славим день. Ми співаєм, Дзвоном зустрічаєм: День! День. Любим сонце, Небосхил і сонце, Світлу тінь, Сни розкішні, Все гаї затишні, Тінь! Тінь.

Слайд 8

Линьте, хмари, Ой прилиньте хмари,- Ясний день. Окропіте, Нас нашелестіте: День! День. Хай по полю, Золотому полю, Ляже тінь. Хай схитнеться – Жито усміхнеться: Тінь! Тінь.

Слайд 9

- Який настрій створює вірш? - Якими ви уявляєте собі цих лісових мешканців? - Відшукайте в тексті поезії слова-характеристики, які допомагають сприймати дзвоники, як живі істоти. - Що дзвіночки славили у своїй пісні? - Чим живуть маленькі квіточки? Чого прагнуть? - Чому їм необхідна зустріч із хмаркою?

Слайд 10

“ ДОЩ “ На яких образах збудований вірш? Доведіть, що природа, зображена Тичиною, жива, одухотворена. Який музичний інструмент звучить у руках дощика? Чому ви так вирішили? ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ Продовжіть і закінчіть речення. “ Гадюки, які “ пнуться ” в “ чиїйсь руці ” – то… “ Розсипане пшоно ” – то… А горобці - …

Слайд 11

“ ПРОБІГ ЗАЙЧИК “ Яким уявляється вам зайчик у поезії П. Тичини? Які картини-спалахи постають перед ним? Які при цьому переважають кольори? Чи завершується на цьому мандрівка сонячного зайчика? Що, на вашу думку, його чекає попереду?

Слайд 12

Гра “ Так-ні “ - Ми познайомилися із творчістю Павла Семеновича Тичини. У поезії “ Гаї шумлять “ передано любов автора до природи. У віршах Тичина описував своє тяжке дитинство. Читаючи поезію “ Хор лісових дзвіночків “, ми чуємо як співає лісова галявина. У вірші “ Пробіг зайчик ” описується нічний ліс.

Слайд 13

Любіте землю, трави – І все життя … Любіте Храм Краси і Слави. Природи співчуття. Любіте землю, трави – І все життя.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література