X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вірш-пісня Констянтини Малицької «Чом-чом, земле моя»

Завантажити презентацію

Вірш-пісня Констянтини Малицької «Чом-чом, земле моя»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Україно! Ти для мене диво! І нехай пливе за роком рік, Буду, мамо, горда і вродлива, З тебе дивуватися повік. Василь Симоненко

Слайд 2

Поетична хвилинка РІДНА ХАТА Різні в світі є країни Різні люди є на світі. Різні гори, полонини. Різні трави, різні квіти. Є з усіх одна країна, Найрідніша нам усім. То — прекрасна Україна, Нашого народу дім.   Там шумлять степи безкраї. Наче вміють говорити! Там ясніше сонце сяє, Там солодше пахнуть квіти... Різні в світі є країни, Гарні є, є і багаті, Та найкраще — в Україні, Бо найкраще — в рідній хаті. (Ганна Черінь)

Слайд 3

П’ятнадцяте березня Класна робота Костянтина Малицька. Розповідь про письменницю. «Чом, чом, земле моя…». Вірш-пісня, що стала народною. Художня оповідь про пташку (художній опис «Соловей»)

Слайд 4

Малицька Костянтина Іванівна (Віра Лебедєва, Чайка Дністрова) (30.05.1872 - 17.03.1947)

Слайд 5

Вона прожила невсипуще, сповнене любові до свого народу життя. Всю себе присвятила школі. Тривалий час була вчителькою, директором школи. Своє серце віддала дітям. Другим після школи її покликанням була дитяча література. Власне, школа і література в житті та діяльності Костянтини Малицької зливаються воєдино

Слайд 6

З 1919 року вона вчителька української школи ім. Котляревського в Красноярському краї. Після п’ятирічного перебування в Сибіру Костянтина Іванівна повернулася до Львова, де знову почала працювати в школі імені Тараса Шевченка.

Слайд 7

Пам’ятником К. Малицькій стала чудова пісня «Чом, чом, земле моя». І хотілося б, щоб артисти, виконуючи цю мелодію, яка так органічно вписалася в музичну культуру України, оголошували ім’я галицької вчительки-патріотки.

Слайд 8

У 1904 році на слова Костянтини Малицької «Чом, чом, чом, земле моя...» композитор Денис Січинський написав музику, і пісня стала народною, широковідомою, улюбленою для багатьох поколінь українців.

Слайд 9

Усне малювання Які картини постали у вашій уяві після прослуховування вірша-пісні?

Слайд 10

Робота в парах Визначення художніх особливостей поезії.

Слайд 11

Художній опис — один зі способів викладу матеріалу в художньому творі, який полягає в послідовному показі окремих ознак, рис і властивостей осіб, речей, явищ природи тощо. За допомогою опису письменник знайомить читачів із місцем події (пейзаж), обстановкою, в якій живуть персонажі (інтер’єр), зовнішнім виглядом (портрети).

Слайд 12

Соловей

Слайд 13

Слайд 14

Український соловейко

Слайд 15

Одвічні символи України

Слайд 16

*Інтерактивна вправа «Мікрофон»: - що мені запам’яталось з уроку? - мене вразило… - я дізнався багато нового про… - найбільше мені сподобалось те, що…

Слайд 17

Домашнє завдання Вивчити напам’ять «Чом, чом, чом, земле моя…» (с. 183- 184), виразно читати с. 184 – 186, скласти план до опису солов’я.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література