X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Васильченко

Завантажити презентацію

Васильченко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: Степан Васильченко. “У темря-ві”. Турбота письменни-ка про українських дітей. 1878-1932

Слайд 2

Народний учитель Степан Васильович Панасенко. Син безземельного селянина-шевця. Учитель. Солдат Першої світової. Теми творів: - життя народних учителів; - життя селянської бідноти; - Перша світова війна; - життя Т.Шевченка.

Слайд 3

Твори для дітей

Слайд 4

Оповідання “У темряві” (скорочено) В низенькій хаті у маленькі вікна заглядала ніч. Тихо, бідно й пусто. Ледь блимає бляшана лампочка. До каганця схилив кучеряву голівку хлопчик і щось пише. Серед хати стругав якусь дошку господар хати Клим. Жінка його пряла. Хлопчик дописав, склав зшиток до шкільної торбинки, взяв книжку й почав читати вголос. Гарно, красиво забриніла віршована мова, мати аж заслухалася. Клим прислухався й запитав, дивуючись, невже ото в книзі написано їхньою, українською мовою?

Слайд 5

“У темряві” Петро підтвердив. Тоді батько підійшов до сина, взяв книжку й запитав, звідки вона в нього. Хлопець сказав, що дав її вчитель. Клим задумався й суворо сказав, що це, мабуть, насміхаються з нашого брата, з мужика. Мати заступилася, що, мовляв, гарно ж як звучить. Та Клим наполягав: «Мабуть, серце їх печеться, коли мужицька дитина хоче вчитись, як і їх діти, ну й вигадують... На, мовляв, та не забувай, хто ти!.. Знаємо ми їх...». Батько гірко скривився й велів Петрикові віддати книжку вчителеві, сказати, що батько не дозволяє. Потім передумав і вирішив сказати про це вчителеві сам.

Слайд 6

“У темряві” Клим був між людьми спокійним та боязким чоловіком, вдома ж без кінця виливав свої жалі. Робота не пішла до рук, і сон не йшов. І от увижається Климові серед темряви панська кімната, портрети на стінах, зеленим сукном укритий стіл. Круг столу сидять хлопчики, чепурненькі, сидять і щось пишуть. Писар їх навчає, люди кланяються, старшина вітається за руку. Малі, а знають уже багато, вимовляють часом мудрі канцелярські слова. Клим довго дивився на них і думав, що з них вийдуть люди. Вирішив віддати сюди й свого Петрика.