X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Валерян Підмогильний "Місто"

Завантажити презентацію

Валерян Підмогильний "Місто"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Валер’ян Підмогильний (1901—1937) «ЖИТТЯ ПЕРЕЖИТЕ, МОВ ШЛЯХ ЗАБОЛОЧЕНИЙ...»

Слайд 2

У невеликій автобіографічній замітці Валер'ян Підмогильний так підсумував свій шлях: «Очевидно, є люди, що своє життя можуть згадувати, як суцільну смугу радості. Є люди, життя яких насичене і радостями, і печалями. Можливо, ці люди найщасливіші, бо справжнє щастя може відчути той, хто зазнав горя. Я оглядаюсь на пережите. Де мої радощі? Життя пережите, мов шлях заболочений. Шлях, що ним не йдуть, а бредуть, повільно пересуваючи ноги, не в силі скинути важкий налип багна. Стомлений у першому кроці, знеможений у подальших, я шукаю світлої плями на пройденому шляху і не знаходжу...».

Слайд 3

Проблемне питання Познайомившись із біографією В.Підмогильного, одним із найяскравіших прозаїків 20-х років ХХ століття, найпотужнішим модерністом, представником неореалістичної течії, я пропоную вам дати відповідь на питання: - Чому «тільки смерть перетворює життя людини на долю?»

Слайд 4

Екзистенціалізм — це філософський напрям, який сформувався у французькій філософії та літературі в першій половині XX ст. Його основоположником є датський філософ Серена К'єркегор (кінець XVIII ст.), який вважав, що наука недостатньо звертає увагу на конкретну людину, її переживання та страждання, емоції та думки.

Слайд 5

Визначальні риси екзистенціалізму: абсурдність буття,відчай, страх смерті; особистість має протидіяти державі, суспільству “ворожому” середовищу;  вища цінність у свободі особистості; існування людини тлумачиться як драма свободи; у художніх творах розповідь ведеться від першої особи.