X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Українська література 20-30років ХХ століття"

Завантажити презентацію

"Українська література 20-30років ХХ століття"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українська література 20-30років ХХ століття.

Слайд 2

Пролеткультівство

Слайд 3

Літературні угруповання

Слайд 4

Символістські угруповання

Слайд 5

Музагет «Творчий індивідуум тільки тоді може творити, коли визнає себе вищою істотою над загалом»

Слайд 6

Футуристські угруповання

Слайд 7

Фламінго Вони пропагують модернізм у мистецтві, протиставляючи його народницькій літературі, видають «Універсальний журнал», «Мистецтво»

Слайд 8

1921 р. О. Слісаренко утворює науково-мистецьку групу «Комкосмос» (Комуністичний космос), а на початку 1922 р. М. Семенко перетворює її в «Аспанфут» (Асоціація панфутуристів, слово пан грец. — все, всеохоплюючий), у 1923 її перейменовано в «Комункульт». Активні члени: М. Семенко, Гео Шкурупій, Юліан Шпол (псевдонім М. Ялового), О. Слісаренко, Гео Коляда, М. Щербак, до неї увійшли символісти Я. Савченко, М. Терещенко та ін.

Слайд 9

«Нова ґенерація» 1927 р. М. Семенко утворив організацію «Нова ґенерація» й видавав до 1930 р. під цією назвою журнал, котрий найбільше європеїзував тогочасну українську літературу, пропагуючи під пролетарськими гаслами новітні художні стилі.

Слайд 10

«Гарт»

Слайд 11

«Вапліте» Ваплітяни боролися проти політизації літератури, за високу письменницьку майстерність й відкидали більшовицькі командні методи організації літературного процесу.

Слайд 12

«Плуг» Вони рішуче виступили проти «російської шовіністичної буржуазії», яка «намагалася задавити» українську мову й культуру. «Плужани» задекларували про своє бажання творити нову культуру, а в художніх творах змальовувати життя нового села у світлі «настанов компартії», закликали критично ставитись до мистецтва минулого, в сфері естетики захищали марксистську тезу про перевагу змісту твору над його формою.

Слайд 13

«Молодняк» «Молодняківці» оголосили себе «бойовим загоном пролетарського фронту» і пропагували «інтернаціональну ідеологію пролетаріату».

Слайд 14

Літературні напрями

Слайд 15

Модернізм Слово «модернізм» (від франц. moderne - новітній, сучасний) - це не лише термін, що позначає певний напрям у художній літературі. У загальному культурному контексті воно набуло сили стрижневого поняття, що фіксує докорінні зміни у мистецтві, філософії, і ширше - у світорозумінні людини XXст.

Слайд 16

Авангардизм Авангардизм (від франц. - передовий загін) - умовний термін для позначення низки художніх течій у літературі й мистецтві, що зародилися на початку ХХ ст. і рішуче поривали з попередньою літературною традицією. Авангардизм експресіонізм сюрреалізм футуризм

Слайд 17

Авангардизм Перша хвиля — це так званий історичний авангардизм 1910—1930-х pp.; Друга хвиля — творчість поетів діаспори повоєнної доби (Юрія Тарнавського, Емми Андієвської) та деяких шістдесятників (Івана Драча, Миколи Вінграновського), що також містить певні вияви авангарду; Третя хвиля — це так звана «нова хвиля», постмодернізм — відродження авангардизму в кінці 1980-х — на початку 1990-х pp.

Слайд 18

Експресіоні зм  Експресіоні зм  (від франц. expression - вираження, виразність) — літературно-мистецький потік авангардизму, що сформувався в Німеччині на початку ХХ століття.

Слайд 19

Сюрреалі зм Сюрреалі зм (фр. surrealisme — надреалізм) — один із найпоширеніших напрямів у сучасному мистетцтві й літературі.

Слайд 20

Неокласицизм Визначальні риси неокласицизму: - використання античних тем і сюжетів, міфологічних образів і мотивів; - прогол. гасел «чистого» мис-ва та культу позбавленої сусп. змісту худ. форми; - оспівування земних насолод;

Слайд 21

Футуризм  Футуризм — (від італ. futurismo та лат. futurum - майбутнє). Авангардний напрям у літературі й мистецтві , що розвинувся на початку ХХ століття здебільшого в Італії та Росії й відкидав загальноприйняті мовні та поетично-мистецькі норми.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література