X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
У л а с С а м ч у к

Завантажити презентацію

У л а с С а м ч у к

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

У л а с С а м ч у к Біографія Роботу виконала Мінькова Юлія, 11Б

Слайд 2

Улас Самчук (1905-1987) Літературний псевдонім - В. Данильчук. Також цілком офіційно митець мав впродовж життя два прізвища – Самчук і Данильчук (метричний запис про народження у церковній книзі зроблений на прізвище Самчук, а паспорт громадянина Канади 1975р. виписаний на Данильчука)

Слайд 3

20 лютого 1905р. народився у с.Дермань на Волині теперішньої Рівненської області у порівняно заможній селянській сім’ї. Село відоме православним монастирем, збудованим князями Острозькими. З ними пов’язана діяльність Івана Федорова, Даміана Наливайка, Мелетія Смотрицького. Батько Уласа – Олексій Антонович Самчук мав від двох шлюбів п’ятеро дітей. Улас був серед них середульшим.

Слайд 4

У 1913р. сім’я у пошуках землі переїхала в Тилявці Кременецького повіту, де хлопець розпочав своє навчання. Цікаво, що ані цієї початкової школи, ані початкової у Дермані, ані української гімназії в Крем’янці, ані вищих шкіл – Бреславського та Українського вільного в Празі університетів – він уповні так і не скінчив: у перших двох випадках завадила Перша світова війна й польська окупація, потім – арешт і мобілізація до польського війська, згодом – літературна діяльність.

Слайд 5

У 1922р. у журналі “Юнацтво” Самчук помістив вірш “Не любити не може свою я країну…”. У 1923р. він вступив до кременецької організації “Просвіта”. Наступного року зробив спробу переходу польсько-радянського кордону, яка скінчилася ув’язненням до польської в’язниці.

Слайд 6

У 1931-1935 рр. у нелегальних революційно пропагандистських журналах УВО-ОУН “Сурма” і “Український на- ціоналіст” Самчук помістив 25 політичних “фейлетонів” частина яких була у 1932р. видана пропагандистським відділом УВО.

Слайд 7

У 1932р. написаний роман “Кулак” – перша частина трилогії “Волинь”, наступного року повість “Марія” – твір, що висвітлює події страшного голодомору в Україні в 1932 – 1933 роках. У 1936р. Самчук видає збірку ранніх оповідань “Віднайдений рай” і роман “Тори – говорять”, що бу