X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Т.Шевченко - видатний художник

Завантажити презентацію

Т.Шевченко - видатний художник

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

РАЙ-ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ЗОШ І-ІІІСТ. Тарас Шевченко – видатний художник Учасник проекту : Гакало Юлія

Слайд 2

Тарас Шевченко – видатний художник Мета проекту: познайомитись із мистецькою спадщиною Тараса Шевченка, а також шляхами становлення його як художника

Слайд 3

Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 р. у селі Моринцях у родині Григорія Івановича Шевченка і Катерини Якимівни Бойко.

Слайд 4

Батьки Шевченка були кріпаками магната генерал-лейтенанта Василя Васильовича Енгельгардта

Слайд 5

Через рік після народження Тараса родина переїздить із Моринців до Кирилівки. У родині, крім Тараса, було шестеро дітей – старші сестри Катерина та Марія, брат Микита, молодші сестри Ярина, Марія, брат Йосип.

Слайд 6

Природа щедро наділила кріпацького сина не лише поетичним генієм, а й талантом художника, які ніколи не зраджували йому, навіть у години страждань і тяжкої неволі. Для Шевченка малювання стало потребою, вираженням його творчого духу. У Шевченкові поєднувалися і боролись водночас поет і художник.

Слайд 7

Довго те діялось. Ще в школі, Таки в учителя – дяка, Гарненько вкраду п’ятака – Бо я було трохи не голе. Таке убоге – та й куплю Паперу аркуш. І зроблю Маленьку книжечку. Хрестами І візерунками з квітками Кругом листочки обведу. Та й списую Сковороду Або “Три царіє со дари”. Т.Шевченко

Слайд 8

Дослідниця спадщини Кобзаря З.Тархан-Береза підкреслює, що поетичних творів Шевченка до нас дійшло понад 240, а мистецьких – олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків – майже 1200. сама ця кількість свідчить про його глибоку закоханість у малярство.

Слайд 9

Олійне полотно побутового жанру “ Селянська родина” ( 1843 р.) втілює мрію Т. Шевченка – навіки втрачений земний рай родинної злагоди.

Слайд 10

Подорожуючи Україною, Шевченко знаходить відраду в живописній красі рідної природи, у неповторності народних звичаїв, волелюбному подиху давнини.

Слайд 11

В своїх пейзажах Шевченко зобразив архітектурні та ландшафтні пам'ятки історії України.

Слайд 12

На засланні Шевченко плідно працює над портретами

Слайд 13

Митець вдало поєднав у своїх творах традиції українського малярного досвіду зі здобутками передових майстрів європейського та світового мистецтва.

Слайд 14

Дякую за увагу !

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література