X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тема вірності Батьківщині в поемі М.Вороного «Євшан-зілля»

Завантажити презентацію

Тема вірності Батьківщині в поемі М.Вороного «Євшан-зілля»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема вірності Батьківщині в поемі М.Вороного «Євшан-зілля»

Слайд 2

Очікувані результати Після цього уроку ви зможете: пояснювати, що таке поема; визначати особливості поеми; визначати роль батьківщини в житті людини; що таке патріотизм;

Слайд 3

Звідки автор узяв історичний факт про полоненого сина половецького хана?

Слайд 4

Як малий половчанин потрапив до князя Володимира?

Слайд 5

Як жилося хлопчикові у князя?

Слайд 6

Як почувався старий хан у себе на батьківщині?

Слайд 7

Кого хан послав на пошуки сина?

Слайд 8

Як поставився хлопчик до слів посланця від батька – половецького хана?

Слайд 9

Які пісні співав посланець юнакові?

Слайд 10

Що побачив юнак під впливом пахощів євшан – зілля?

Слайд 11

Полин - багаторічна трав’яниста або напівкущова рослина родини Складноцвіті висотою від 60 до 120 сантиметрів. Має сильний запах, міцний корінь, пурпуровий цвіт, дуже гіркий на смак. Цвіте переважно у липні.

Слайд 12

У світі існує близько 500 його видів, в Україні розповсюджено близько 20. Росте переважно у степах, обабіч доріг, як бур’ян, серед чагарників. Поширена по всій території України.

Слайд 13

Деякі види використовуються як лікарські рослини, окремі з кормом для тварин, а кримський різновид- ядовитий. Але ефірна олія відновлює життєву енергію.

Слайд 14

Літературні роди ЕПОС оповідання новела повість роман ЛІРИКА вірш гімн ода ДРАМА Комедія Трагедія драма

Слайд 15

Лірика – це виражальний рід літератури, де зображення людини подається через відтворення її почуттів, переживань, роздумів; лірика здебільшого має віршову форму. Епос – це зображальний рід літератури, у якому подається об’єктивне зображення людини у взаємодії з іншими людьми, подіями, явищами.

Слайд 16

Поема – це великий ліро – епічний віршований твір, у якому зображуються важливі події, яскраві, сильні людські характери, а змалювання подій супроводжуються авторськими відступами.

Слайд 17

1 група: визначає ознаки жанру, доводить, що даний твір-поема; 2 група: характеризує героїв твору; 3 група: знаходить приклади художніх засобів та з’ясовує їхню роль у творі; 4 група: визначає тему та ідею поеми.

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Підведення підсумків На уроці я дізнався…, зрозумів…, навчився… Найбільше мене вразило… Найцікавішим було… Хотів би ще… Найбільше запам’ятав

Слайд 21

Домашнє завдання: Написати міні-твір «Там, де пустка замість серця, порятунку вже не буде» АБО «Чи потрібен патріотизм у сучасному житті»

Слайд 22

Картка самооцінки на уроці ДАТА ПРіЗВИЩЕ___________________ Оцінка, яку я отримав (підрахувати кількість балів, отриманих за 2-7 питання. № завд. РЕЗУЛЬТАТ РОБОТИ БАЛИ 1. Оцінка, яку я хочу отримати З 2- оцінити роботу від 0-2 балів 2. Я повторив раніше вивчений матеріал 3. Я працював у групі 4. Підготував доповідь (проект, реферат) 5. Давав чітку, правильну відповідь на поставлені мені питання 6. Можу скласти узагальнюючу розповідь із наведенням прикладів (стосовно вивченої теми) 7. Можу підбирати докази і чітко їх висловити

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література