X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тема : Поетичний щоденник Ліни Костенко ( за збіркою « Річка Геракліта» )

Завантажити презентацію

Тема : Поетичний щоденник Ліни Костенко ( за збіркою « Річка Геракліта» )

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема : Поетичний щоденник Ліни Костенко ( за збіркою « Річка Геракліта» ) Я дерево , я сніг , я все , що я люблю. І , може , це і є моя найвища сутність. Ліна Костенко

Слайд 2

Мета : ознайомити учнів із збіркою Ліни Костенко « Річка Геракліта», допомогти зрозуміти особистість поетеси, дослідити особливості її творчої манери ; Розвивати вміння визначати проблеми , порушені в поезіях , розкривати настрої й почуття ліричного героя , розвивати навички дослідницької роботи , удосконалювати вміння виразного та артистичного читання поезій ; Виховувати повагу до особистості митця , почуття прекрасного ; Формувати громадянську свідомість та високу духовність.

Слайд 3

фото

Слайд 4

Пам’ятка « Мотивація навчання» Хочу : дізнатися більше про поетесу ; обмінятися думками про твори ; запам’ятати основні етапи життя письменника ; висловити власну думку з приводу того , що обговорюється ; продемонструвати власні здібності декламації твору ; спробувати себе в якості дослідника ; отримати естетичну насолоду.

Слайд 5

Розділи книги : « Осінні карнавали». « Сліпучий магній снігових пустель». « Весна підніме келихи тюльпанів». « Що в нас було ? Любов і літо».

Слайд 6

«Зіграй мені мелодію любові…»

Слайд 7

« Я виросла у Київській Венеції…»

Слайд 8

« І що зорю ? Який засію лан ?»

Слайд 9

Збірки Ліни Костенко : « Проміння землі» -1957 рік ; « Вітрила»- 1958 рік ; « Мандрівки серця» -1961 рік ; « Зоряний інтеграл» -1963 рік ( розсипана ) ; « Княжа гора» -1976 рік ( розсипана ) ; « Над берегами вічної ріки» -1977 рік ; « Маруся Чурай» -1979 рік ; « Сад нетанучих скульптур» -1987 рік ; « Вибране» -1987 рік ; «Гіацинтове сонце» -2010 рік ; Роман « Записки українського самашедшого» -2011 рік ; « Річка Геракліта» -2011 рік.

Слайд 10

« Поети ж є і кращі , й щасливіші. Спасибі , що ти вибрала мене.»

Слайд 11

«Мені горло болить од печалі цих слів З не моїми горбами покори .»

Слайд 12

« Лежать сніги. Я виглядаю весну.»

Слайд 13

« Весна підніме келихи тюльпанів…»

Слайд 14

« Але чому я думаю про вас ?»

Слайд 15

« А я тебе , А я тебе , А я тебе Люблю !»

Слайд 16

« І хтось диктує з-понад світу Непередбачені слова.»

Слайд 17

« Душа належить людству і епохам.»

Слайд 18

« З облич спадають маски. Зі всього світить суть речей.»

Слайд 19

« Нахилися до мене і дай мені жменьку суниць…»

Слайд 20

« Природа мудра. Все створила мовчки. Росинку поту втерла на чолі…»

Слайд 21

Вечірнє сонце, дякую за день! Вечірнє сонце, дякую за втому. За тих лісів просвітлений Едем І за волошку в житі золотому. За твій світанок і за твій зеніт, І за мої обпечені зеніти. За те, що завтра хоче зеленіть, За те, що вчора встигло оддзвеніти. За небо в небі, за дитячий сміх. За те, що можу, і за те, що мушу. Вечірнє сонце, дякую за всіх, Котрі нічим не осквернили душу. За те, що завтра жде своїх натхнень. Що десь у світі кров ще не пролито. Вечірнє сонце, дякую за день, За цю потребу слова, як молитви.

Слайд 22

фото

Слайд 23

Рядки із поетичного щоденника: « Я виросла у Київській Венеції…» « І що зорю ? Який засію лан ?» «Мені горло болить од печалі цих слів З не моїми горбами покори .» « Поети ж є і кращі , й щасливіші. Спасибі , що ти вибрала мене.» « Лежать сніги. Я виглядаю весну.» « Весна підніме келихи тюльпанів…» « Але чому я думаю про вас ?» « А я тебе , А я тебе ,А я тебе Люблю !» « І хтось диктує з-понад світу Непередбачені слова.» « Душа належить людству і епохам.» « З облич спадають маски. Зі всього світить суть речей.» « Нахилися до мене і дай мені жменьку суниць…» « Природа мудра. Все створила мовчки. Росинку поту втерла на чолі…»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література