X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Степан Васильченко. Турбота письменника про українських дітей. Оповідання «У темряві»

Завантажити презентацію

Степан Васильченко. Турбота письменника про українських дітей. Оповідання «У темряві»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Степан Васильченко. Доброзичливий гумор у творах про дітей і для дітей. Оповідання «Свекор». Атмосфера в українській родині – світ добра, любові, взаємоповаги й турботи

Слайд 2

Мета уроку ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом С. Васильченка; розвивати вміння виразно читати та переказувати оповідання, визначати його ідейно-тематичне спрямування, характеризувати образ головного героя; виділяти основну думку в творі, грамотно висловлювати власні спостереження, дискутувати, відстоювати власну точку зору; формувати кругозір, світогляд; виховувати почуття пошани до творчості С. Васильченка; любові, взаємоповаги в родині; прищеплювати учням риси доброти, чуйності, турботливого ставлення до людей.

Слайд 3

Епіграф до уроку Добрі діти — батькам вінець, а злі діти — кінець Народне прислів’я

Слайд 4

Проблемне питання Чи повинні ми вказувати на недоліки батьків?

Слайд 5

Степан Васильченко (Панасенко) Народився 8 січня 1879 року в м. Ічня на Чернігівщині. Чимала родина Панасенків — усіх було восьмеро —тулилася в старій, скособоченій хаті. Батько був чоботарем. В хаті Панасенків любили Шевченкового «Кобзаря» і Гоголевого «Тараса Бульбу». Часом тут лунали пісні — «Ой, наступала та чорна хмара», «За Сибіром сонце сходить»

Слайд 6

П’ять років ходив Степан до початкової школи в Ічні. І закінчив її найкращим учнем. Шістнадцятилітній Степан їде вчитися до Коротишівської учительської семінарії. Осінь 1898 року. Село Потоки під Каневом. Тут по закінченні семінарії опинився молодий учитель. Для дорослих молодий учитель організував вечірні класи. А зго дом утворив аматорський драматичний гурток. У 1904 році Степан Васильович вступає до Глухівського учительського інституту, який не закінчив.