X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Проблема вождя і народу в поемі Івана Франка "Мойсей""

Завантажити презентацію

"Проблема вождя і народу в поемі Івана Франка "Мойсей""

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проблема вождя і народу в поемі Івана Франка "Мойсей" Підготувала учениця 10–І класу Білокінь Анастасія

Слайд 2

Поема «Мойсей» І. Франка була написана 1905 року, коли автор уже мав великий життєвий досвід. У ній відображені думи поета про долю народу, про його шляхи до звільнення від соціального та національного гніту, до вільного, нового життя.

Слайд 3

У поемі «Мойсей» розв'язується складна проблема взаємин вождя і народу. В основу поеми покладено відомий сюжет біблійського оповідання про виведення Мойсеєм іудейського народу в землю обітовану. У цю легенду, яка символізує нескінченний пошук кращої долі, прагнення людей досягти мети, І. Франко вкладає новий зміст, бо легенда відображає долю не лише іудейського, а й українського народу.

Слайд 4

Народе мій, засмучений, розбитий,  Мов паралітик той на роздорожжу,  Людським презирством, ніби струпом вкритий! Твоїм будущим душу я тривожу, Від сорому,який нащадків пізних Палитиме, заснути я не можу. Це стає відомим з перших рядків поеми, якими поет звертається до народу:

Слайд 5

Але його слова сповнені надії на світле майбутнє українських людей: О, ні! Не самі сльози і зітхання Тобі судились! Вірю в силу духа І в день воскресний твойого повстання.   Та прийде час, і ти огнистим видом Засяєш у народів вольних колі, Труснеш Кавказ, впережешся Бескидом, Покотиш Чорним морем гомін волі І глянеш, як хазяїн домовитий, По своїй хаті і по своїм полі.