X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проблема влади грошей у п'єсі “Сто тисяч”

Завантажити презентацію

Проблема влади грошей у п'єсі “Сто тисяч”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проблема влади грошей у п'єсі “Сто тисяч”

Слайд 2

КАРПЕНКО-КАРИЙ (1845 — 1907) „Гроші або керують своїм власником, або служать йому”.

Слайд 3

Іван Карпенко-Карий (справжнє прізвище — Тобілевич) — український письменник, драматург, актор, ерудит. Народився Іван Карпович Тобілевич 29 вересня 1845р. в с. Арсенівка . 1863р. у Бобринці утворився драматичний гурток, одним з учасників якого був Тобілевич. Він грав різні ролі у п'єсах І.Котляревського, Г.Квітки-Основ'яненка, Р.Кухаренка, М.Гоголя, М.Островського. В єлисаветградському гуртку Тобілевич був і керівником, і режисером, і актором, беручи участь у створенні вистав за п'єсами М.Островського, М.Гоголя, О.Грибоєдова, Ж.-Б. Мольера, В.Шіллера.

Слайд 4

До першого етапу літературної творчості Тобілевича належить оповідання “Новобранець” (написане 1881р., опубліковане1889р. під псевдонімом Гнат Карий). У 1886р. в Херсоні було видано перший “Збірник драматичних творів” І. Карпенка-Карого, до якого увійшли драми “Бондарівна” і “Хто винен?” та комедія “Розумний і дурень”, а в 1887р. опубліковано “Наймичку”. Але їх майже не купували, бо публіка не була привчена читати п'єси.

Слайд 5

І. Карпенко-Карий помер після тяжкої хвороби 15 вересня 1907р. у Берліні, куди їздив на лікування; поховано його на хуторі “Надія”.

Слайд 6

П'єси «Розумний і дурень», «Сто тисяч», «Хазяїн» створюють ніби трилогію. В усіх трьох комедіях І. Тобілевич невипадково використовує, можна сказати, літературний засіб «сміх крізь сльози». Він допомагає краще розкрити ті самі негативні риси характеру людей, які повинна висміювати комедія.