X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проблема морального вибору людини та розуміння нею життєвих цінностей у поемі «Давня казка » Лесі Українки

Завантажити презентацію

Проблема морального вибору людини та розуміння нею життєвих цінностей у поемі «Давня казка » Лесі Українки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Талант, пошук, майстер Урок – творча майстерня Перехід до фотоальбому

Слайд 2

Леся і родина У сім’ї Косачів мати вважалася Божеством. “Мамочка, голубочко, ластівочка, мамочко-серденько, голубонько”, - любязно щебетала Леся до матінки.

Слайд 3

Варвара Дмитрук Леся із братом Михайлом та Маргаритою Комаровою “... Я так люблю усіх!” Леся з сестрою Ольгою Серед рідних Фотокартки з сімейного фотоальбому Леся і батько були схожі між собою і вродою, і вдачею. Любили людей, були лагідні та добрі, надзвичайно стримані, поблажливі. У сім’ї Косачів завжди панували мир, злагода, взаємоповага та любов.

Слайд 4

Тема уроку. Проблема морального вибору людини та розуміння нею життєвих цінностей у поемі «Давня казка » Лесі Українки Епіграф. Я на гору круту крем’яную Буду камінь важкий підіймать. І, несучи вагу ту страшную, Буду пісню веселу співать. (Л.Українка «Contra spem spero») Девіз. … Я в серці маю те, що не вмирає. Л. Українка

Слайд 5

Завдання уроку: Поглибити знання про життєвий і творчий шлях Лесі Українки. 2. З’ясувати погляди поетеси на призначення мистецтва і митця. 3. Розглянути проблему морального вибору людини та розуміння нею життєвих цінностей. 4. Дослідити у творі «Давня казка» ідею вільної творчості, вільнолюбства людини. 5. Розвивати навички роботи з художнім текстом, виразного читання і переказу. 6. Вибирати необхідний матеріал до теми.

Слайд 6

Кредо Лесі Українки Лист до Кобилянської - оригінал “ Я люблю мати в усьому ясність, і я за правду”. “ Я звикла до кінця завершувати всі розпочаті справи.” “ Я не боюся гіркої правди.” “ Без бібліотеки трудно жити.” Леся Українка. Видання творів

Слайд 7

Леся Українка “Давня казка” Леся Українка Видання творів “Тож підіте і скажіте, Що поки я буду жити, Не подумаю довіку Зброї чесної зложити. Не поет, у кого думки Не літають вільно в світі, А запутались навіки В золотії тонкі сіті.” Л. Українка “Давня казка”

Слайд 8

Інформаційне гроно до образів Поет гордий, впевнений у своїх діях “...Божа людина” “завжди вільний” “лиха не боюся” “ Я на крилах думки лину.” не приваблює золото, лаври

Слайд 9

Бертольдо “Лихий такий, крий боже...” прагнення до збагачення зневажливе ставлення до простого люду улесливий і підступний “сліпа” любов до Ізідори корисливий, бездушний

Слайд 10

Виконуємо тестові завдання.

Слайд 11

Відповіді на тестові завдання: 1 б) 2 б) 3 б) 4 б) 5 г) 6 б) 7 а) 8 в) 9 г) 10 а) 11 а) 12 а)

Слайд 12

Чи знаєте ви ?! У чому полягає проблема морального вибору людини? Наведіть приклади з літератури чи власного життя. 2. Яка роль поета та поезії у суспільстві ?

Слайд 13

Домашнє завдання 1. Уривок напам’ять: а) «В мужика землянка… до… мов крізь землю провалився» ст. 162 б) «Золотих не хочу лаврів… золоті надіть кайдани». ст. 164 2. Підготувати цитати до характеристики Бертольдо і поета.

Слайд 14

Література: Енциклопедія українознавства: В 10 томах / Головний pедактор Володимир Кубійович. — Париж, Нью-Йорк: Молоде Життя, 1954—1989. Енциклопедія життя і творчості Лесі Українки Франко І. «Леся Українка». ЛНВ, т. III, Л. 1898, кн. 7; Забужко О. Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій. - К. 2007; Зеров М. Леся Українка. X. — К. 1924; Музичка А. Леся Українка, її життя, гром. діяльність і поетична творчість. О. 1925; Драй-Хмара М. Леся Українка. Життя і творчість. К. 1926; Леся Українка. Публікації. Статті. Дослідження, т. І — III. 1954 — 60; Одарченко П. Леся Українка і М. П. Драгоманов. Нью-Йорк 1954; Бабишкін О. і Курашова В. Леся Українка. Життя і творчість. К. 1955; Бабишкін О. Драматургія Лесі Українки. К. 1963; Журавська І. Леся Українка та зарубіжні літератури. К. 1963; Спогади про Лесю Українку. К. 1963. 2 вид. 1971; Денисюк І., Міщенко Л. Дивоцвіт. Джерела і поетика «Лісової пісні» Лесі Українки. Л. 1963; Аврахов Г. Художня майстерність Лесі Українки. К. 1964.

Слайд 15

Додатки Кулінська Л. У світі ідей та образів. (Особливості поетики драми Лесі Українки). К. 1971; Костенко А. Леся Українка. К. 1971; Дзюба І. «Та, що пильнувала ватри». (До 50-ої річниці з дня смерти Лесі Українки). В кн. Л. Українка. «Бояриня». Торонто 1971, стор. 110 — 28; Леся Українка. Публікації. Статті. Дослідження. К. 1973; Вишневська Н. Лірика Лесі Українки. Текстологічне дослідження. К. 1976; Кулінська Л. Проза Лесі Українки. К. 1976; Агеєва В. Поетеса зламу тисячоліть. Творчість Лесі Українки в постмодерній інтерпретації. - К.,2001; Забужко О. Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій. - К., 2007.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література