X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Праця Василя Стуса у Таужненській школі"

Завантажити презентацію

"Праця Василя Стуса у Таужненській школі"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Праця Василя Стуса у Таужненській школі

Слайд 2

1959р. Життя видатного поета, блискучого перекладача, безкомпромісної людини, великого патріота й правдолюба Василя Стуса — це дорога крізь терни до зірок. 50 років тому випускника Донецького державного педінституту Василя Семеновича Стуса, що мав диплом з відзнакою, направили учителем української мови й літератури та історії до Таужненської школи. Призначили ще й вихователем сьомого класу.

Слайд 3

Учні сприйняли нового класного керівника насторожено. Адже він ходив до школи в білій вишиванці, орнамент якої виконано в традиційному національному стилі, червоними й чорними нитками. Чи то й справді йому матір вишивала, як у тій Малишковій пісні... А ще говорив чистою джерельною українською мовою, до чого в селі не звикли. Цим і вирізнявся серед педагогів. Але згодом він став для учнів кумиром.

Слайд 4

Через 50 років зустрілися випускники його класу, щоб побачитися і пом’янути добрим словом свого наставника. Із 28 живих залишилося лише 18, з них 14 прибули на побачення з школою, на меморіальній дошці якої викарбувані ім’я та портрет Василя Стуса.

Слайд 5

В цьому приміщенні колишні випускники не навчалися, але зібралися в кімнаті-музеї Василя Семеновича Стуса, щоб віддати данину шани цій чудовій людині. Потім «стусівці», як їх тепер величають у селі, продовжили урочистості за круглим столом у місцевому Будинку культури.

Слайд 6

Цікавою була зустріч: їхній учитель постав перед ними як живий зі своїми вадами й чеснотами, але якому понад усе були дорожчі Свобода й Україна. Кожен спогад про нього був надзвичайно теплим. Сам В.С. Стус жив і виховувався у нестатках. Змалечку доводилося працювати. Навіть у забої підлітком проводив літні канікули — тягав вагонетки з вугіллям, щоб допомогти матері й батькові прогодувати сім’ю. Тому дуже співчував малозабезпеченим. І кожного старався зігріти