X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ. М. СТАРИЦЬКИЙ. СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВА ДРАМА З ЖИТТЯ ТЕАТРАЛЬНИХ АКТОРІВ «ТАЛАН»

Завантажити презентацію

ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ. М. СТАРИЦЬКИЙ. СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВА ДРАМА З ЖИТТЯ ТЕАТРАЛЬНИХ АКТОРІВ «ТАЛАН»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ. М. СТАРИЦЬКИЙ. СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВА ДРАМА З ЖИТТЯ ТЕАТРАЛЬНИХ АКТОРІВ «ТАЛАН»

Слайд 2

Я думаю, що моя сила найбільша у драмі. М. Старицький

Слайд 3

Кохання — диво — казка — взаєморозуміння — сила, більша за життя — фізична близькість — вир почуттів — виправдання гріха — трагедія — щастя — ... Створення «асоціативного куща» до слова «кохання»

Слайд 4

«Не судилось» («Панське болото») (1881), «Талан» (1893), «У темряві» (1892), «Крест жизни» (1901), Найвищої оцінки заслуговують соціально-психологічні драми соціально-побутова «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці» (1887).

Слайд 5

Драма 1. Один із основних родів художньої літератури, що зображує дійсність безпосередньо через висловлювання та дії самих персонажів. 2. Один із жанрів драматичного роду, поряд із комедією, трагедією, це п’єса соціального чи побутового характеру з гострим конфліктом, який розвивається в постійній напрузі.

Слайд 6

Яким епізодом автор розпочинає першу дію? Якими у творі показані майстри сцени, підсобні робітники, газетярі? Коли вперше ми знайомимося з драматичною актрисою Марією Лучицькою? Бесіда за змістом драми «Талан»

Слайд 7

Яке враження вона на вас справила? Чому стара няня вважає Квітку гідною парою Лучіцькій? Чого не може вибачити акторка Квітці, якого колись дуже любила? Чому зрада мистецтва найбільше дошкуляє Марії Лучицькій?

Слайд 8

1. «Людину-то я чую… От ви мені дорогі не талантом своїм, не тим, що на його збирається люд, а своєю ясною вірою у людей і в святу справу, своєю чистотою, як кришталь, душею». Говорить Лучицькій… (Безродний) 2. «Ні, голубко: і він, і я… як брат і сестра, як друзі… Про кохання не може бути й речі». Про кого говорить Лучицька? (Про Жалівницького) «Найуважніший читач»

Слайд 9

3. «Ні, я вірю в сцену! Я вірю в її високу вагу: вона мене ласкою відігріла, і я мушу їй послужити!»… Хто кому говорить? (Лучицька Квітці)

Слайд 10

зовнішній вигляд (портрет); психологічний аналіз; характер персонажа; пряма авторська характеристика; (Учні за пам’яткою характеризують образ Марії Лучицької.)

Слайд 11

характеристика героя іншими персонажами; порівняння героя з іншими персонажами, їх протиставлення; зображення умов, у яких живе й діє персонаж (інтер’єр); зображення соціального оточення, суспільства, яке має вплив на формування характеру; художня деталь; наявність або відсутність прототипу.

Слайд 12

Марія Заньковецька (1860–1934) — одна з найталановитіших акторок театру корифеїв.

Слайд 13

Образ Олени у драмі «Циганка Аза»

Слайд 14

Дати розгорнуту відповідь (письмово) на запитання: У чому драматизм образу головної героїні п’єси «Талан» Марії Лучицької? Домашнє завдання

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література