X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поетична світлиця

Завантажити презентацію

Поетична світлиця

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поетична світлиця Визначні майстри поетичного слова: Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Павло Тичина, Максим Рильський. Їх творчість назавжди увійшла у скарбницю світової літератури.

Слайд 2

Тарас Шевченко Поет народився 9 березня 1814 р. у селі Моринцях на Черкащині. У 1838 р. його було викуплено з кріпацтва. У 1840 р. – перше видання “ Кобзаря “. Тарас Шевченко помер 10 березня 1861 року в Петербур зі. За заповітом поета його поховано в Україні, на Чернечій горі біля Канева.Твори, які вивчаються у 4 класі:”Садок вишневий коло хати”, “Вітер з гаєм розмовляє”, “Реве та стогне Дніпр широкий”, “Кобзарі”.

Слайд 3

Іван Франко Народився 27 серпня 1856 р. в селі Нагуєвичах, на Галичині, в родині сільського коваля.Батьки змалечку виховували у хлопчика почуття любові до рідного народу. Початкову освіту здобув у сільській школі, потім навчався у Дрогобицькій гімназії, потім у Львівському університеті. Був не тільки поетом, а й вченим, перекладачем. Помер поет 28 травня 1916 року. Пригадай, які твори І.Франка ти вже читав? Прочитай нові:”Дивувалась зима”, “У долині село лежить”.

Слайд 4

Леся Українка Народилася поетеса 25 лютого 1871 р. в місті Новограді-Волинському в родині Косачів.Її справжнє ім*я Лариса Петрівна Косач-Квітка. Вона зростала допитливою, веселою, любила слухати народні пісні, казки. Свій перший вірш “Надія” написала в 9 років, а в 13 у журналі надрукували її вірш “Конвалія”. Доля Лесі була нелегкою. Ще з дитинства вона терпіла муки від невилікованої хвороби кісток.Померла 1 серпня 1913 р. в Грузії. Яку пору року Леся особливо любила? Чому? Які твори поетеси ви вже знаєте? Твори для вивчення: “Давня весна”, “Вечірня година”, “Вже сонечко в море сіда”.

Слайд 5

Павло Тичина Це поет, про якого можна сказати так: “Чудово описував красу природи,почуття людей.Його вірші присвячені розкриттю любові до рідної землі” Народився 27 січня 1891р. У селі Пісках на Чернігівщині в родині сільського дяка. Навчався у церковній школі,пізніше в Чернігівській духовній семінарії, а потім – у Київському комерційному інституті. Жив поет у Харкові, Чернігові, Києві. Помер у 1967 р. Пригадай, які твори поета ти читав раніше ? Прочитай нові: “ Гаї шумлять…”, “Хор лісових дзвіночків “

Слайд 6

Максим Рильський Народився 19 березня 1895 р. в Києві. Хлопчиком він багато часу проводив серед природи, у колі сільських дітей. Перші враження дитинства пізніше відбилися у творах поета. Він написав багато творів для дітей. Згадайте, які твори М.Рильського ви читали раніше? Навчався в одній з київських гімназій, де здобув добру освіту. Рильський – видатний поет, перекладач, вчений. Помер в 1964 р. Твори для вивчення у 4 класі: “Дитинство”, “Не кидайсь хлібом…”, “Ким хочеш бути, хлопчику?”.

Слайд 7

Пригадайте, поміркуйте. Чому розділ має таку назву? -Що ви дізналися про життя Т. Шевченка? -Які твори для дітей написав І. Франко? -У якій родині росла Леся Українка?Чому вона обрала такий псевдонім? -Які твори П. Тичини вам запам*яталися? -У якому з віршів М. Рильського сказано: Бо красен труд, хоч рясен піт…

Слайд 8

Виконай тест, перевір знання: 1.Автором вірша “Хор лісових дзвіночків “ є: А) Леся Українка; Б) Павло Тчина; В) Іван Франко. 2.Про веселих фантазерів йдеться у вірші: А) П. Тичини “Гаї шумлять”; Б) М. Рильського “Дитинство”; В) П. Тичини “Хор лісових дзвіночків”. 3.Про захід сонця на морі йдеться у вірші Лесі Українки: А) “Вечірня година”; Б) “Вже сонечко сідає”; В) “Давня весна”. 4.Яку пору року описує Т. Шевченко у вірші “Садок вишневий коло хати”? 5.Які твори для дітей написав Іван Франко? 6.Поясни значення висловів: “вечірня зіронька встає”; “мати хоче научати”.

Слайд 9

7.Як хотіла зима розправитися з першими весняними квітами? ( Іван Фронко “Дивувалась зима” ); 8.Встанови послідовність рядків вірша М. Рильського “Не кидайсь хлібом” _ В суворості ласкавій, _ Малечі кучерявій. _ - Не кидайсь хлібом, він святий, - _ Бувало, каже дід старий. 9.До поданих іменників добери прикметники ( І. Франко “Дивувалась зима”) Ріка - … Уста - … Квітки - … Цвіт - … 10.Напиши, у якій родині росла Леся Українка. Чому вона обрала такий псевдонім? 11.Із творами яких поетів познайомились у цьому розділі? 12.Напиши, що ти дізнався про життя Тараса Шевченка. БАЖАЮ,ЩОБ ВИ ПРИЛУЧАЛИСЯ ДО ПОЕЗІЇ ЗА ПОКЛИКОМ ДУШІ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література