X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поетична самобутність Гуцульщини

Завантажити презентацію

Поетична самобутність Гуцульщини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«ВЕСЬ СВІТ БУВ ЯК КАЗКА, ПОВНА ЧУДЕС, ТАЄМНИЧА, ЦІКАВА Й СТРАШНА» (ЄДНІСТЬ БУТТЯ ПРИРОДИ І ЛЮДИНИ, КАРТИНИ ЖИТТЯ І ПРАЦІ ГУЦУЛІВ, ПСИХОЛОГІЧНЕ ВІДТВОРЕННЯ ЇХНЬОГО СВІТОГЛЯДУ Й СВІТОВІДЧУТТЯ В ПОВІСТІ М. КОЦЮБИНСЬКОГО «ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ»)

Слайд 2

Поетична самобутність Гуцульщини — не лише в екзотичних пейзажах, а й в уяві і серці гуцулів. Здається, що смерека й людина тут виростають з одного кореня… Іноді природа оживає в людській уяві дивними образами — і тоді з’являються різні видіння, духи, творяться легенди й казки. Н. Горик

Слайд 3

Українські Карпати… Сягають вони неба не тільки вершинами. Вони високі своїм духом і неповторною красою, піснями коломийками, дзвоном гірських потоків, широкими полонинами.

Слайд 4

Михайла Коцюбинського-художника, письменника-людинознавця, митця-дослідника вабили Карпати.

Слайд 5

«Тіні забутих предків»

Слайд 6

Полонина — значна ділянка без лісу в Карпатах, яку використовують для пасовища та сінокосу. Плай — гірська стежка. Маржинка — худоба.

Слайд 7

Крисаня — капелюх, бриль (від слова криси — відігнуті краї капелюха). Флояра — різновид сопилки, що має майже метрову довжину і поширена на Гуцульщині.

Слайд 8

Легінь — парубок, юнак. Спузар — казкар, знавець і оповідач казок, легенд, переказів.