X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"ПОЕМА «МОЙСЕЙ» — ОДНА З ВЕРШИН ТВОРЧОСТІ І. Я. ФРАНКА"

Завантажити презентацію

"ПОЕМА «МОЙСЕЙ» — ОДНА З ВЕРШИН ТВОРЧОСТІ І. Я. ФРАНКА"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПОЕМА «МОЙСЕЙ» — ОДНА З ВЕРШИН ТВОРЧОСТІ І. Я. ФРАНКА Як жити українцям? Якими шляхами йти? Яким вождям довіряти свою долю?

Слайд 2

«Мойсей» Франка — це заповіт українському народові. О. Білецький

Слайд 3

Однією з високохудожніх перлин української літератури є написання в 1905 році глибоко патріотичної поеми Франка «Мойсей»

Слайд 4

скульптуру Мікеланджело «Мойсей». 1904 рік – Франко відвідав Італію, де мав змогу побачити

Слайд 5

У передмові до поеми «Мойсей» Франко писав: «Основною темою поеми я зробив смерть Мойсея, як пророка, не признаного своїм народом.Ся тема в такій формі не біблійна, а моя власна, хоч і основана на біблійнім оповіданні».

Слайд 6

Мойсе й означає витягнений чи врятований з води Одного разу Мойсею явився Господь у вигляді тернового куща, що горів вогнем, і сказав, звертаючись до нього, що зрозумів страждання свого народу і вирішив звільнити його і вивести в іншу землю,тому Мойсей мав піти до фараона, всім розповісти про своє видіння і передати волю Господа. Проте фараон не погодився Відпустити ізраїльський народ з Єгипту, а життя євреїв ще погіршилося. І тоді Господь послав кару на Єгипет: вода перетворилася на кров, трапилося нашестя жаб та мух, епідемія язви, град, сарана та темрява, смерть всіх первістків та всього первородного від тварин. Лише після цього фараон відпустив євреїв і після 430 років життя в Єгипті вони залишили його. Ця подія — вихід євреїв з Єгипту  — велике свято для іудеїв. Вільям Блейк «Мойсей і палаючий кущ» О. Іванов «Спілкування Мойсея з Богом»