X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
П.Г. Тичина. Десь на дні мого серця…

Завантажити презентацію

П.Г. Тичина. Десь на дні мого серця…

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

П.Г. Тичина. Десь на дні мого серця…

Слайд 2

В. Стус бачив для себе Тичину в чотирьох іпостасях: 1- геніальний автор “Арфами, арфами…”, романтик, співець Весни, володар сонячних кларнетів; 2 – автор низькопробного “ Трактор в полі: “Дир-дир-дир”; 3 – орденоносець, академік, вчений, міністр; 4 – “ геній, змушений стати пігмеєм, блазень при дворі кривавого короля”. Кожна з цих іпостасей, подобається нам чи ні, існувала, і вибір за нами, яким сприймати Тичину.

Слайд 3

“СОНЯЧНІ КЛАРНЕТИ”

Слайд 4

У Тичини на диво цікава інтимна лірика. То ж хто його кохані? Про першу любов автора “Сонячних кларнетів” відомо небагато. Є тільки коротка згадка про те, що під час навчання Павла у Чернігові у нього була якась Ляля. На її честь він прибрав собі псевдонім Лялич і так назвав автора великого музичного твору, що виконувався в одному з соборів Чернігова у 1912 чи 1913 році. Ніхто із слухачів й не здогадувався, що композитор Лялич – це сам Тичина.

Слайд 5

Поліна Коновал Дочка пізніше репресованого українського письменника Івана Вороньківського надихала поета на геніальну лірику. Саме Їй присвячені вірші 1913-1915 р.р. Тичина мріяв бачити кохану щирою українкою. Але Поля зрадила і батькові, й Павлові ідеали. Вона вийшла заміж за людину, ворожу українській культурі, і сама не раз відзивалася про Україну з позиції яничарки. Але кохання до Полі в Тичини було таким потужним, що болючу згадку про нього не міг убити й час.