X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПЕТРО ЯЦИК - одна з найвідоміших і найвеличніших постатей української діаспори

Завантажити презентацію

ПЕТРО ЯЦИК - одна з найвідоміших і найвеличніших постатей української діаспори

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Люби й вивчай українську мову

Слайд 2

ПЕТРО ЯЦИК - одна з найвідоміших і найвеличніших постатей української діаспори... Ну що б, здавалося, слова... Слова та голос - більш нічого. А серце б'ється - ожива, Як їх почує!.. Тарас Шевченко

Слайд 3

МЕТА презентації: познайомити учнів з ПЕТРОМ ЯЦИКОМ, однією з найвідоміших і найвеличніших постатей української діаспори; з історією виникнення конкурсу та умовами його проведення; прищепити учням любов та повагу до рідної мови.

Слайд 4

Щороку, починаючи з 2000-го, в День української писемності та мови в Україні стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика - конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Народився 7 липня 1921 Верхнє Синьовидне на Львівщині Помер 8 листопада 2001 (80 років) Громадянство Канада Національність українець Діяльність підприємець, меценат Нагороди Орден князя Ярослава Мудрого

Слайд 5

Попри все, конкурс імені Яцика в Україні проводитиметься у всіх областях. Він триватиме кілька місяців. Переможців визначать навесні та нагороджуватимуть у квітні. Вони отримають стипендію від Президента і мають можливість вступати до вищих навчальних закладів на пільгових умовах. Михайло Слабошпицький, виконавчий директор Ліги українських меценатів:

Слайд 6

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика В Україні конкурс проводиться вже дванадцятий раз, і урочисте відкриття відбулося на Закарпатті 9 листопада, саме у день української писемності та мови. Мета конкурсу - утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури і традицій українського народу. Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України та Ліга українських меценатів. Підтримує конкурс і Міністерство культури і туризму України.

Слайд 7

Петро Яцик (1921 - 2001) - відомий канадський бізнесмен і меценат українського походження. З кінця 50-х минулого століття років почав направляти значні кошти на реалізацію різноманітних наукових та культурних проектів української діаспори. Він став першим меценатом багатотомної "Енциклопедії українознавства", що видавалася у повоєнні роки. Найбільш відомим проектом, профінансованим Яциком, стало видання англійською мовою "Історії України-Русі" М. Грушевського. На переклад і друк цієї монументальної праці меценат пожертвував 15 млн. дол.

Слайд 8

Петро Яцик заснував Міжнародний благодійний фонд "Ліга українських меценатів" і був його почесним президентом. Сума пожертв на українські інституції в західному світі складає понад 16 млн. доларів. За багатолітню меценатську діяльність нагороджений "Почесною відзнакою Президента України" (1996 р.).

Слайд 9

Петро Яцик вперше виступив з пропозицією проведення в Україні мовного конкурсу серед молоді. Цю ідею підтримала Ліга українських меценатів, що об'єднує представників бізнесу з багатьох країн світу. Вони надали спонсорську підтримку у проведенні конкурсу та кошти для нагородженні його переможців. Вагомий внесок на фінансування конкурсу зробив і сам Петро Яцик.

Слайд 10

Він був обраний почесним доктором права Гарвардського університету, входив до Наглядової ради Колумбійського університету, став науковим консультантом Альбертського і Торонтського університетів.

Слайд 11

П.Яцик - один з фундаторів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), засновник центру досліджень історії України ім. П.Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітньої фундації ім. Петра Яцика, Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційного центру в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті. Завдяки внесеним П.Яциком 750 тис. доларів відкрито спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті. Коштом мецената видано чимало наукових монографій з історії України, економіки, політології, медицини, етнографії.

Слайд 12

Він був сиротою. У сім’ї четверо дітей, Петро — найстарший — і всі на ньому. Тож іще в дитинстві він став самостійним, сам давав собі раду. То був жорстокий урок життя, але це вже визначило його майбутнє. Це, мабуть, найсамодостатніша і найнезалежніша людина з усіх, кого я знав. Деякі можуть розраховувати на родину, на державу, Петро Яцик міг розраховувати тільки на себе. Життя не могло задушити таку людину. Уроки життя

Слайд 13

Мова - це не просто спосiб спiлкування, а щось бiльш значуще. Мова - це всi глибиннi пласти духовного життя народу, його iсторична пам'ять, найцiннiше надбання вiкiв, мова - це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, iнтелектуальна i мисленнєва дiяльнiсть народу. Олесь Гончар

Слайд 14

Пам’ятаю добре, як світлої пам’яті Петро Яцик розповідав про задум такого проекту. Його ідея відразу сподобалася багатьом, бо вона була перейнята турботою про долю української мови. Мабуть, зайве нагадувати, що діаспора завжди гостро сприймає мовну ситуацію, бо вона все ще лишається драматичною в Україні. І не можна сказати з остаточною переконаністю, що державна мова не під загрозою. Ми й далі підтримуватимемо цей конкурс, бо навіть із Торонто він бачиться найбільшим, наймасштабнішим національним проектом. Надзвичайно важливим для України. Леонід ЛІЩИНА, меценат одинадцяти конкурсів імені П.Яцика

Слайд 15

Та в мене є надія, що наша літературна мова, як молоде вино, очиститься з часом од шумовиння і стане прозорою і міцною» (Михайло Коцюбинський)

Слайд 16

Слайд 17

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література