X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Петро Артеменко — Життя і творчість Лубенського письменника

Завантажити презентацію

Петро Артеменко — Життя і творчість Лубенського письменника

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Калашниківський навчально-виховний комплекс З досвіду роботи по вивченню літератури рідного краю Підготувала учитель української мови та літератури Ночовна Катерина Іванівна 2011 Буду жити! Ось могила безіменна, Вкрита порохом віків. Ми схиляємо знамена Перед пам’яттю бійців Кажем: подвигів не стерти! Лине слава гомінка. Хто вмирає за безсмертя, Буде жити у віках! Петро Артеменко Славному сину полтавської землі присвячується…

Слайд 2

Щедра талантами благословенна Лубенщина Артеменко Петро Іванович 1918-1942 …Я ранком із піснею рано встаю…

Слайд 3

Петро Іванович Артеменко народився 2 травня 1918 року у селі Губському, нині Лубенського району, у селянській родині. Щедра полтавська земля обдарувала хлопця поетичним талантом. Батьки поета Мотря Оксентіївна та Іван Оврамович Артеменки Благословенний рідний краю Благословенний рідний краю, Мені ти так, як батько й мати. Пісні про щастя я співаю,- Це ти навчив мене співати. У нас земля і щастя, й квіти – Усе народне, неділиме, І сонце з неба негасиме. Найбільше нам, я вірю, світить. Сріблясто дзвонять ясні води, А в ріках плеще срібна риба… І молодик у травах бродить. Де явори знялись на диби… Це ти навчив мене співати, Мій краю, батько мій і мати!

Слайд 4

Шляхи пізнання Навчальні заклади, де здобував освіту поет Після закінчення семирічки навчався на робітфаці при Лубенському учительському інституті. Згодом вступив на філологічний факультет Ніжинського педінституту. Працював у чернігівській газеті “Молодий більшовик”. Також працював викладачем у Лубенському учительському інституті.

Слайд 5

ВІН НАЗАВЖДИ ЗАЛИШИВСЯ МОЛОДИМ, БО ПРОЖИВ УСЬОГО 24 РОКИ. Фашистська куля обірвала його життя, але залишилось його слово, його пісня,яких не вбити! 1940 року Петра Артеменка призвано до лав Червоної Армії, але через хворобу очей було демобілізовано. Коли у Лубни прийшли фашисти, пішов у підпілля. Однієї квітневої ночі підпільників схопили гітлерівці. 5 квітня 1942 року їх було розстріляно.