X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пам'ятники Тарасові Шевченку

Завантажити презентацію

Пам'ятники Тарасові Шевченку

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Пам'ятники Тарасові Шевченку

Слайд 2

На сьогодні налічується 1384 пам’ятники Тарасові Шевченку у світі: 1256 в Україні та 128 за кордоном – у 35-ти державах. Загалом, в Україні і світі понад 1100 пам'ятників поету. Це найбільша кількість монументів, встановлених одній особі, якщо не враховувати вождів тоталітарного режиму і невідомих солдатів. За інформацією видання «Вголос», в Україні 1256 пам'ятників Тарасові Шевченку.

Слайд 3

Із 1990-х років Т. Шевченкові встановлені пам’ятники в усіх обласних центрах України, багатьох містах і селах держави, а також у численних столицях і містах за кордоном (в тому числі у пострадянських державах, встановлені за ініціативи і коштом української еміграції, як дарунки від України).

Слайд 4

Вшанування Кобзаря В Україні найбільше пам’ятників встановлено на Івано-Франківщині – 201, за нею йдуть Львівська (193), Тернопільська (165) та Черкаська (102) області. За кордоном найбільше пам’ятників встановлено у Росії – 30 (10 пам'ятників та 20 меморіальних дошок), Казахстані – 16, США – 9 та Канаді – 9, а також у Білорусії (6), Польщі (5), Молдові (4), Бразилії (3), Аргентині (3), Франції (3) та ін.

Слайд 5

Перші пам’ятники В Україні перший пам’ятник Шевченку (його погруддя) було встановлено в Харкові у садибі Алчевських у 1881 році.

Слайд 6

Родина Алчевських

<