X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Олег Ольжич Поет - емігрант

Завантажити презентацію

Олег Ольжич Поет - емігрант

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Олег Ольжич Поет - емігрант

Слайд 2

Ольжич — один із псевдонімів Олега Кандиби (М. Запоночний, Д. Кардаш, К. Костянтин, О. Лелека), син Олександра Олеся, народився 8 липня 1907р. у Житомирі. Навчався в Пущі-Водиці під Києвом, проте середню освіту йому довелося здобувати у Празі. У 1923p. він, виїхавши разом з матір'ю з України, охопленої чадом класової ненависті, в Берліні нарешті зустрівся з батьком, який перед цим склав обов'язки повпреда УНР у Будапешті. Невдовзі родина Кандиб переїхала до Горніх Черношинець під Прагою.

Слайд 3

Родина Кандиб, після довгих поневірянь, врешті оселяється в Празі. Олег вступає до Карлового університету - одного з найпрестижніших того часу в Європі, успішно студіює там філософію. Одночасно стає слухачем літературно-історичного відділу Українського вищого педагогічного інституту імені М.Драгоманова. Там у цей час викладають видатні українські вчені: історик Дмитро Дорошенко, археолог Вадим Щербаківський, історик мистецтва Дмитро Антонович, історик літератури Леонід Білецький, педагог Софія Русова та багато інших українських емігрантів, в основному членів уряду УНР і тієї наукової та творчої інтелігенції, котра не сприйняла більшовизму.

Слайд 4

Олегове захоплення археологією переростає у серйозну наукову роботу. Але слід зазначити, що він чітко визначився: його цікавила українська археологія, українська історія, українське мистецтво. Він проводить археологічні розкопки в Галицькому Поділлі, обробляє наукову інформацію в музеях Львова, Кракова, Праги. За наукову працю, присвячену енеолітичній мальованій кераміці Галичини (ось де поєдналися його студентські захоплення у науці), філософський факультет Карлового університету присвоює йому в 1929 році докторський ступінь. Олег Кандиба стає відомим археологом, археологом з європейським іменем.

Слайд 5

Він потрапляє в поле зору фахівців-археологів Гарвардського університету. Гарвард планує видати археологічні довідники, що мали б охопити терени Польщі, України, Росії, Румунії, Болгарії та інших держав. Автором цих солідних видань і мав стати молодий археолог Кандиба, який, до того ж, володів дев’ятьма європейськими мовами. Його запрошують до США, де він читає лекції американським студентам, друкується в американських наукових виданнях, виступає експертом в американських музеях. Тут, у Америці, Олег організовує наукове життя української діаспори.