X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Мойсей"

Завантажити презентацію

"Мойсей"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Іван Франко Проблематика поеми «Мойсей» Підготувала учениця 10-Б класу Сопільник Інна

Слайд 2

(1856 - 1916) «Я син народу, що вгору йде» Іван Франко

Слайд 3

Як "Мойсей" Мікеланджело - один з найвидатніших творів світового мистецтва, так і однойменна поема І.  Франка - унікальне явище не лише в українській, а й світовій літературі. 

Слайд 4

Слайд 5

Написаний у період піднесення революційного руху в Росії й в Україні "Мойсей" став визначною віхою у творчості Каменяра, розкрив нові грані його поетичного генія, з великою силою засвідчив глибоку віру Франка у невичерпні сили народу, і світле майбутнє своєї вітчизни.

Слайд 6

Поема "Мойсей" порушувала важливі проблеми, якими жило українське громадянство в часи революційного піднесення: зростання свідомості трудящих мас та їх історична роль, віддане служіння народові, суспільна роль слова; мобілізуюче значення смерті героя; поступ народу. Твір пробуджував у народі моральні сили, політичну свідомість, революційний дух.

Слайд 7

Лебединою пiснею великого Iвана Франка, пройнятою високою патетикою почуттiв, сповненою складних i глибоких роздумiв поета про долю свого народу, про роль пророка i вождя, про своє життя i слово, посiяне в душах людей, стала поема "Мойсей".

Слайд 8

Це ж про нас, про наш народ i Украïну вiщує великий пророк. Вiн ставить перед нами болючi правдивi запитання: Невже тобi лиш не судилось дiло. Що б виявило сил твоïх безмiрнiсть? Такими самими гiркими й правдивими були слова Мойсея, коли вiн звертається до єврейського народу, що зневiрився у своïх силах. Цей великий пророк погрожує i плаче, ненавидить i безмiрно любить тих, хто виганяє його геть. Одвiчна трагедiя неприйняття i нерозумiння народом свого вождя. I серце його рветься вiд караючого грому проклять, моторошного жалю, вiд величезноï невимовноï любовi до Iзраïлю.