X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
МИКОЛА КУЛІШ. П`ЄСА "97"

Завантажити презентацію

МИКОЛА КУЛІШ. П`ЄСА "97"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

МИКОЛА КУЛІШ П`ЄСА “97”

Слайд 2

Якби Миколі Кулішу в юні або молоді роки сказали, що йому призначено стати одним із знакових імен української драматургії (разом з Лесею Українкою та Володимиром Винниченком), він, мабуть, дотепно пожартував би з цього передбачення. І не тільки тому, що любив і шанував жарт. М.Куліш тривалий час не вбачав у собі якоїсь особливої талановитості й занадто критично оцінював власний художній потенціал. Вже бувши відомим митцем, він мав глибокі сумніви щодо свого драматургічного таланту.

Слайд 3

ІСТОРІЯ НАПИСАННЯ «97» — перша п'єса Миколи Куліша. Вийшла у багатьох редакціях, перша — 1924 року, остаточна — 1929. Входить до так званої «трилогії про село». На початку п'єси було зазначено «Доби голоду 1921—1922 року на Херсонщині». Перший варіант драми так і мав називатися — «Голод». Проте ситуація з голодом була настільки складна, що Кулішеві не вільно було говорити про неї так відверто. Отож, у другій редакції п'єси поет був змушений перенести дію у 1923 рік.

Слайд 4

ТРИЛОГІЯ ПРО СЕЛО Із десяти п'єс Миколи Куліша три написано ним на сільську тематику. Це «97», «Комуна в степах» і «Прощай, село». Вони складають своєрідну трилогію про українське село 20—30 років. «97» є найсильнішою п'єсою трилогії, і не випадково найгучніший успіх супроводжував саме цей твір письменника.

Слайд 5

У п'єсі, котра початково називалася «Голод» і дістала невдовзі сенсаційний успіх, не було, за словами Куліша, ні «визначної, монументальної дії», ні «блискучих бойових лозунгів». На відміну від популярних тоді апофеозів, в яких, за словами Остапа Вишні, «обов'язково в пролозі «Інтернаціонал» і епілозі аж два «Інтернаціонали», а посередині на цілих п'ять дій отаке-е-е-нний пшик «пролетарської ідеології», це була перша п'єса про реальне радянське життя доби голоду 1921-1922 року на Херсонщині.