X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Микола Гурович Куліш"

Завантажити презентацію

"Микола Гурович Куліш"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Микола Гурович Куліш (1892-1937)

Слайд 2

Дитинство. Народився у селі Чаплинка ,Дніпровського повіту,Таврійської губернії( зараз територія Херсонської області),у бідній селянській родині . У своїх листах він називав своє місто Чаплинь .

Слайд 3

Свої враження від дитинства загалом Микола Куліш лаконічно узагальнив у відомій автобіографії, написаній 1921 року російською мовою. З 9 років навчався у церковно-парафіальній школі, де виявився здібним учнем. Чаплинські інтелігенти вирішили допомогти обдарованому хлопцеві і зібрали кошти — близько 100 карбованців — щоб він міг продовжувати освіту.

Слайд 4

В Олешках. З 1905 року навчався в Олешківському(тепер Цюрупинськ,Херсонської області)міському восьмикласному училищі.Куліш запізнався патріархальністю Олешків у перший же день.Приятель Куліша по училищу,Антон Алейников,згадував: «Куліша привела до хати наша мати»

Слайд 5

Перші літературні спроби. Загалом у літературному розвитку Миколи Куліша містечко Олешки посідає особливе місце, адже тут він починає писати. Перші його твори — це сатиричні вірші, фейлетони, епіграми, що з'являються на сторінках учнівських рукописних журналів «Наша жизнь», «Колючка», «Стрела», «Веселое язычество», ініціатором і редактором яких він сам і був. Інші, недруковані твори поширювалися у списках серед підлітків та молоді і згодом мали значний вплив на них. В Олешках також з'являються перші драматичні спроби Куліша — колоритні малюнки з колишнього життя. 1913 року він пише першу п'єсу «На рыбной ловле» російською мовою, що згодом лягла в основу комедії «Отак загинув Гуска».

Слайд 6

Коли Миколі було 22 роки,він надіслав документи до Новоросійського університету на філологічний факультет,де його навіть зарахували на перший курс.Проте ці плани перервав початок Першої світової війни,коли у серпні 1914 року його мобілізували до війська.

Слайд 7

В Харкові В 1925 переїхав до Харкова, де знайомиться із такими визначними діячами української літератури як Хвильовий Микола, Лесь Курбас, Остап Вишня, Володимир Сосюра, Юрій Яновський, Павло Тичина, Іван Дніпровський, Григорій Епік та інші. У цей період входив у літературну організацію «ВАПЛІТЕ». Вів багаторічну плідну співпрацю з трупою театру «Березіль» та його режисером Лесем Курбасом, з яким Микола Куліш познайомився у 1925 році.