X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Михайло Коцюбинський. Презентація до новели "Intermezzo"

Завантажити презентацію

Михайло Коцюбинський. Презентація до новели "Intermezzo"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Миха йло Миха йлович Коцюби нський — український письменник, громадський діяч, голова Просвіти в Чернігові, один з організаторів Братства тарасівців. (1864 - 1915)

Слайд 2

Рідна садиба Коцюбинського у Вінниці, нині музей письменника На відкритті пам'ятника Іванові Котляревському в Полтаві, 1903 рік. Зліва направо: Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник, Олена Пчілка, Леся Українка, Михайло Старицький, Гнат Хоткевич, Володимир Самійленко.

Слайд 3

Дейша Віра Устимівна - дружина

Слайд 4

«Intermezzo» — імпресіоністична новела Михайла Коцюбинського, написана в 1908 році в Чернігові.

Слайд 5

Історія написання Літо 1908 р. Революція закінчилася поразкою й жорстоким державним терором. Коцюбинський, засмучений картинами людських страждань, украй виснажений службою й громадською діяльністю, поліційним наглядом, знесилений хворобою й родинними проблемами, мріє про відпустку. Саме в цей час його запрошує в гості до свого маєтку (с. Кононівка, нині — у Драбівському районі на Черкащині) Євген Чикаленко, видатний український меценат і фомадський діяч. Тут у письменника й визрів задум «Intermezzo» (хоча цей шедевр був написаний трохи згодом у Чернігові).

Слайд 6

Назва й жанр Intermezzo (італ.) — «перерва». Так називали невеликий музичний твір, що виконувався в перервах між актами трагедії чи опери. Коцюбинський вкладає в назву ширший зміст: у нього це не просто перепочинок, а духовне відродження людини на природі. За жанром це лірична імпресіоністична новела (тобто увага тут зосереджується не на подіях, а на переживаннях ліричного героя, на зміні його настрою).

Слайд 7

«Дійові особи»: Моя утома, Ниви у червні, Залізна рука города, Три білі вівчарки, Сонце, Зозуля, Жайворонок, Людське горе…

Слайд 8

Моя утома

Слайд 9

Ниви у червні

Слайд 10

Залізна рука города

Слайд 11

Три білі вівчарки

Слайд 12

Сонце,зозуля,жайворонок

Слайд 13

Людське горе

Слайд 14

Коментар Психологiчна новела М. Коцюбинського «Intermezzo» дуже близька за жанровими ознаками до «поезiï в прозi», має автобiографiчний характер. Лiричний герой, утомлений вiд метушнi, галасу в мiстi, вiд сприйняття людського горя, втомився i поïхав вiдпочити в с. Кононiвку. Спочатку не мiг заспокоïтися, вiдiйти вiд картин i думок, його переповнювали. Потiм краса природи, тиша розвiяли втому й пiдготували до сприйняття людського горя, викликали бажання ось йому зарадити. Авторовi вдалося психологiчно переконливо розкрити внутрiшнiй стан людини за допомогою iмпресiонiстичноï поетики: пейзажiв, звукових образiв, свiтлотiнi, внутрiшнiх монологiв, контрастiв i ускладнених метафор та символiв.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література