X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Майя Фролова ― відома дитяча письменниця

Завантажити презентацію

Майя Фролова ― відома дитяча письменниця

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Майя Фролова ― відома дитяча письменниця

Слайд 2

Смілянщина― батьківщина Майї Фролової Народилася письменниця 6 січня 1931 року в м. Сміла в різнонаціональній родині. Батько Флор Лепешко - українець, колишній відповіда-льний секретар смілянської районної газети "Червоний стяг", мати - Броніслава Броніславівна - чистокровна полька. Маючи початкову медичну освіту та вже двох дітей — Володю і Майю, вона виявила бажання в 1941 му році вступити до Черкаського педінституту на факультет російської філології.

Слайд 3

Довга дорога поневірянь Згодом для 9-річної Майї, що навчалася в 3 класі Смілянської школи №3, почалася довга дорога поневірянь; спочатку до бабусі в Сибір, потім, з початком війни, евакуювалася з родиною в Чувашію, далі - знову Сибір, і лиш по закінченню Корсунь-Шевченківської битви знову повернулася до рідної Сміли.

Слайд 4

І знову тисячі кілометрів Майя Фролова вступила до Чернівецького університету на факультет російської філології. Вийшовши заміж на ІІІ курсі університету, вона долає тисячі кілометрів уздовж і впоперек Радянського Союзу через постійні чоловікові відрядження, за професією військового: Москва, Магадан, Владивосток, Грузія, Далекий Схід…

Слайд 5

Перша книга Перша книжка «Солнечная Северяния» побачила світ в 1962 році. В 1972 році, маючи у своєму доробку вже кілька книг, на запрошення та за клопотанням М. Негоди Майя Фролова з доньками переїздить із Грузії до Черкас.

Слайд 6

Великий біль “Але завжди головною любов’ю і великим притяганням була рідна земля, ― писала Майя Фролова,— адже батьківщина ― це коріння, яке живить нас, у розлуці з нею висихає серце. Великий мій біль – втрачена рідна мова, яку знаю, люблю. Але писати нею не можу, занадто довгою була розлука з мовним середовищем України…” «Над Тавдой-рекой», «Современная девочка», «Счастье ― оно какое?». ― цими книгами зачитуються діти різних поколінь.

Слайд 7

Творчий доробок письменниці Пізніше з’являються книги для дітей старшого віку: це повісті „Задумайся о себе” (1978), „Ау, мама!…” (1979), „Над Тавдой-рекой” (1980), „А вы мне - кто?” (1984), „Весенний коридор” (1986), „Девочка, которая придумала себя” (1987), „Не спеши становиться на колени…” (1989), „Найди меня, мама!” (1995), „Де народився, там і згодився: Дітям та дорослим про ностальгію” (2001), „Мальчики, любите девочек! Атас!” (2003). Нещодавно в світ вийшло кілька нових книг письменниці - „Повести и рассказы” і „М’яч у піднебессі”.

Слайд 8

16.02.2011. 80-річчя дитячої письменниці М.Ф. Фролової

Слайд 9

Найкращий подарунок до 80-річчя Повість «М’яч у піднебессі» спочатку була надрукована всього у 200 примірниках і то коштом авторки . Та до ювілею, як повідомила голова Черкаської обласної організації Спілки письменників України Валентина Коваленко, знайшлися можливості і помічниця – видавець Юлія Чабаненко, для видання ще 500 примірників, більшість з яких надійде до бібліотек області. Немає нічого приємнішого для письменника, ніж отак тримати в руках надрукованим своє творіння

Слайд 10

Майя Фролова з поетесою Н.Горішною

Слайд 11

Літературний гурток «Пегасик» в Черкаській обласній бібліотеці для дітей

Слайд 12

Свято Книги в обласній дитячій бібліотеці: Г.Білоус, М.Фролова 18.03.2011

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література