X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Марко Вовчок"

Завантажити презентацію

"Марко Вовчок"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Марко Вовчок Підготувала учениця 8-Б класу Худенкова Дар'я

Слайд 2

Марко Вовчок (1833-1907) Марко Вовчо к (справжнє ім'я: Марія Олександрівна Вілінська, за першим чоловіком - Маркович, за другим чоловіком – Лобач Жученко) - українська письменниця.

Слайд 3

Народилася Марко Вовчок - 10 (22) грудня 1833р. в маєтку Єкатерининське Єлецького повіту Орловської губернії у збіднілій дворянській сім'ї. Виховувалася в приватному пансіоні в Харкові.

Слайд 4

У віці семи років Марко Вовчок лишилась батька, виховувалася з 1846 в харківському пансіоні, звідки через 2 роки переїхала в Орел до своєї тітки Мордвіной, в якої збиралися найбільш видатні представники інтелігенції Орла.

Слайд 5

Там Марія познайомилася з майбутнім своїм чоловіком, українським фольклористом і етнографом О. В. Марковичем, який відбував заслання в Орлі за участь у діяльності Кирило-Мефодіївського товариства.

Слайд 6

Під впливом цього середовища Марко Вовчок серйозно зацікавилася етнографією -народною піснею, селянським побутом, а також питаннями звільнення селян від кріпосної залежності.

Слайд 7

Слайд 8

Будинок в Немирові Проживаючи з 1851 по1858 рр. у Чернігові, Києві, Немирові на Вінниччині, Марія Олександрівна досконало вивчила життя, культуру, мову українського народу.

Слайд 9

Пізніше у Петербурзі вона вже як автор збірки «Народні оповідання» призвела враження в колі таких літераторів, як Т. Шевченко, І. Тургенев, М. Некрасов, О. Плещеев, О. Писемський, польський поет і драматург Едуард Желіговський.

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Під час перебування в 1859 - 1867 рр. за кордоном (Німеччина, Швейцарія, Італія і переважно Франція) Марко Вовчок зустрічається з Д. Менделєєвим, О. Бородіним.При сприянні І.Тургенева відбулося її знайомство з О. Герценом, Л. Толстим, Жулем Верном.

Слайд 14

Д.І. Менделеев

Слайд 15

І. Тургенев

Слайд 16

О. Герцен

Слайд 17

Л. Толстой

Слайд 18

Жюль Верн

Слайд 19

Творча спадщина дві книги «Народних оповідань» соціальна повість «Інститутка» (1859—1861) історичні казки-повісті «Кармелюк», «Дев'ять братів і десята сестриця Галя», «Невільничка», незавершені -«Гайдамаки», «Сава Чалий» повісті «Три долі», «Павло Чорнокрил», «Сестра», «Дяк» та інші збірка російською мовою «Рассказы из русского народного быта», повісті «Тюлевая баба», «Записки причетника» та інші. близько ста перекладів

Слайд 20

Особливості творчості внесення нових жанрів і тем звернення до фольклорних традицій форма розповіді: у творах немає спеціального оповідача, є мистецький. Читач дізнається про все з уст народу твори написані пісенною ритмізованою мовою з різноманітними інтонаціями, багатством синоніміки Марко Вовчок — основоположниця дитячої української прози Марко Вовчок зміцнила основи української соціально-побутової прози Її творчості характерні висока ідейність, висока художність творів тощо

Слайд 21

Тематика творчості життя дітей кохання побут дорослих сите й тупе існування міщанства фальш ченців паразитичне животіння дворян трагізм життя селянства за часів кріпаччини («Горпина») боротьба проти кріпацтва («Ледащиця», «Інститутка»)

Слайд 22

З початку 80-х років Марко Вовчок видає щомісячний ілюстрований журнал «Переведення кращих іноземних письменників». Тут друкувалися в переведенні Морком Вовчком «Казки Андерсена», романи Еркмана-Шатріана і особливо Жюль Верна, з ім'ям якого була зв'язана як перекладач.

Слайд 23

У другій половині 80-х рр. Марко Вовчок співробітнічає в «Русской газете» і «Молве». Втративши популярність після реформи, вона шукає нових можливостей підтримати розхитану популярність; Марко намагається писати «казки для дітей» і «історію для дітей».

Слайд 24

У 1893 Марко Вовчок видає повне зібрання своїх творів, але повернення до минулої популярності вже не могло бути; вона стала «давно забутою письменницею».

Слайд 25

Слайд 26

У композиційному відношенні всі розповіді Марко надзвичайно прості і одноманітні. У них немає глибоких конфліктів, важких переживань, гострих відчуттів. Свою розповідь вона зазвичай веде від імені селянки. Факти даються в узагальненому вигляді. При цьому втрачаються індивідуальні особливості героїв.

Слайд 27

Слайд 28

Під час війни 1904 Марко Вовчик виступає представницею квасного патріотизму, з болем переживає поразку царської армії, бере участь в «філантропічній діяльності» на користь «христолюбивого воїнства». Революційну боротьбу робочих і селянські повстання 1905 зустріла вороже.

Слайд 29

Померла письменниця 28 липня 1907р.

Слайд 30

Пам'ятники Марко Вовчку Навіть до сих пір їй присвячують назви вулиць,будинків. Розробляють поштові марки з її фото. А жителі будинків, в яких побувала Марко Вовчик,дуже пишаються цим.

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

І нехай вона померла фізично, але все ж таки назавжди залишилась в наших серцях!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література