X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Маркіян Шашкевич - Зачинатель нової української літератури

Завантажити презентацію

Маркіян Шашкевич - Зачинатель нової української літератури

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Література українського романтизму «… І віднайшовся той, хто допоміг нести хреста, хто дав спраглим напитися. Першою краплею для них стало слово Шашкевича. А крапля та перетвориться у струмок, ріку Дністер, а першу книжку назвали «Русалка Дністрова…» Маркіян Шашкевич (1811-1843)

Слайд 2

Романти зм (фр. romantisme)—ідейний рух у літературі, науці й мистецтві. Запам'ятайте! Визначальними для романтизму стали: ● ідеалізм у філософії, ● культ почуттів, а не розуму, ● звернення до народності, ● захоплення фольклором і народною мистецькою творчістю, ● шукання історичної свідомості й посилене вивчення історичного минулого (історизм), ● інколи втеча від довколишньої дійсності в минуле або у вимріяне майбутнє чи й у фантастику.

Слайд 3

Нетлінні барви української романтичної поезії

Слайд 4

Петро Петрович Гулак-Артемовський (1790 — 1865) “Рибалка” — переспів однойменної балади Гете (ще раніше її переклав російською мовою Жуковський) — має вже виразно романтичний характер.

Слайд 5

Є.Гребінці належить кілька українських ліричних поезій, що виникли на грунті народної творчості (“Човен” (1833), “Українська мелодія”, “Заквітчалася дівчина...”, “Маруся” та ін.). Євген Павлович Гребінка (1812 — 1848)