X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лялька - мотанка

Завантажити презентацію

Лялька - мотанка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лялька - мотанка

Слайд 2

Обгрунтування: Проект задумано для виявлення обдарованих гуртківців, підвищення рівня навчання та розвитку юних обдарувань, виховання дітей на національних традиціях. Мета проекту: Популяризація народного мистецтва Вивчення звичаїв українського народу Ознайомлення з традиціями виготовлення народної ляльки Поглиблення знань з українського національного костюму. Актуальність проекту: З поширенням екологічного питання виготовлення дитячої іграшки,виникає потреба у сімейному вихованні турботи про збереження здоров’я дитини . Багатьом батькам не байдуже , якими іграшками граються їх діти. Тому народна іграшка з тканини зацікавила як батьків так і гуртківців.

Слайд 3

Лялька-мотанка - це маленький витвір мистецтва “Кто в куклы не играл , Тот счастья не видал” ( народная мудрость) Мотанка – це й іграшка, й оберіг. У дохристиянські часи мотанки робили з найпростішого матеріалу – сіна, клаптиків тканини, ниток, стрічок. Люди знали, лялька не може бути на когось подібно. Мати, створюючи дитині іграшку, ніколи б не наважилась намалювати очі, ніс або губи. Замість людських рис у неї на обличчі хрест – символ Сонця. .

Слайд 4

Лялька - мотанка Лялька буває різної форми – великою й маленькою. Обличчя як такого у ляльки немає, воно досить символічне. Вважається, що лялька-мотанка повинна бути безлика, а та, яка служить берегинею – ще й з хрестом замість обличчя. Народна лялька зроблена власноруч сповнена позитивної енергії, любові та тепла. Назва такої ляльки походить від технологічних особливостей її виготовлення. Всі деталі  міцно примотуються ниткою.

Слайд 5

Лялька - мотанка Ляльці вже сім тисяч років. Колись виготовляти ляльки уміли в кожній родині. Цим ремеслом зазвичай займалися бабусі та матері. Бо лялька призначалася для дівчинки і мала, відповідно, жіночу природу. В Україні, ще на початку 20 століття дівчата, готуючи скриню з весільним посагом, разом з рушниками та сорочками, клали туди своїх ляльок. Кожна дівчина робила мотану ляльку, яку забирала із собою в нову сім’ю.