X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЛЕОНІД МОСЕНДЗ

Завантажити презентацію

ЛЕОНІД МОСЕНДЗ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЛЕОНІД МОСЕНДЗ 20.09.1897 – 13.10.1948

Слайд 2

Леонід Мосендз - видатна постать української еміграції 20-40 років XX століття. Його знали не тільки в Західній Європі, а й на американському континенті. То була людина творчої напруги і різнобічного таланту. Поет і прозаїк, публіцист і літературний критик, учений-хімік і перекладач-такий діапазон його невтомної діяльності. Працював натхненно, до самозабуття. Тому всюди залишив глибокий слід, хоча в житті зазнав немало випробувань.

Слайд 3

Дитинство Леоніда бере початок у Могилеві- Подільському, що на Вінничині. Там він народився 20 вересня 1897 р. в родини службовця. Батько працював економом у пана. Мати з роду Лисковець, бабуся- уроджена Семожицька, прабабуся- зі старого польського роду Корзонів. Виростав він серед чудових краєвидів Придністров’я, виховувався на місцевих казках, народних піснях і легендах про мужніх борців за свободу- Івана Гонту та Устима Кармелюка.

Слайд 4

Леонід Мосендз навчався у Вінниці, перебував в армії УНР, емігрував до Польщі, вчився у Чехословаччині, працював на Закарпатті, а потім опинився у Братиславі. Там він одружився з чешкою Магдалиною Паланковою. А коли в них народилася дочка, назвали її Марійкою- на честь Леонідової матері. Згодом він присвятить їй поему “Волинський рік ” і книжечку віршованих казок під назвою “Пригоди котика Кікі”.

Слайд 5

Оригінальним поетом був Мосендз. Вимушена еміграція (служив в армії УНР як старшина, через це не міг лишатися в підсовєтській Україні) поклала відбиток на його творчості. Як щирий патріот він боляче переживав розлуку с рідним краєм.

Слайд 6

13 жовтня 1948 року перестало битися серце видатного письменника –патріота і вченого(із студентських років хворів на туберкульоз легень). А дружина поета Магда,лікар за фахом, померла в 1998 році в США під час перебування в дочки Марії.

Слайд 7

Багата і різноманітна за тематикою та жанрами творчість Леоніда Мосендза. Поет прагнув зрозуміти “матерії незупинимий льот”, його хвилювали проблеми сучасної хімії, фізики, математики, астрономії, космосу.