X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Коваленко Іван Юхимович

Завантажити презентацію

Коваленко Іван Юхимович

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Коваленко Іван Юхимович Український поет-шістдесятник, дисидент, політв'язень радянських часів, учитель. Народився 13 січня 1919 року в с.Лецьки, що на Переяславщині у сільській родині. До університету з першого разу не вступив через туберкульоз легенів. Роки Другої Світової війни Іван Коваленко з дружиною провели у Чернігові. Намагалися евакуюватися, але потрапили в Пирятинське оточення. Повернулися в Чернігів, де мало не померли з голоду. Рятувались випадковими заробітками. У 60-ті роки Іван Коваленко все частіше звертається до громадянської тематики. У 1961 році на літературному вечорі, присвяченому 100-річчю з дня смерті Тараса Шевченка, він читає свій вірш відверто критичного змісту «У поета тільки слово». Саме з цього моменту за ним було встановлено неофіційний нагляд КДБ. Творча доля Івана Коваленка досить трагічна, оскільки багато ранніх творів загинуло під час Другої Світової війни.

Слайд 2

“Задумуюсь глибоко часом…” Задумуюсь глибоко часом, Чому мене мучать вірші. Мабуть, є щось рідне з Тарасом, З його переходить душі. Я в душ перевтілення вірю, Навік не зникають мерці. До інших померлих примірю – Не зводяться зовсім кінці. Там – вчинки, не гідні людини, Там – прикрі, нещирі слова. Ми тільки з Тарасом єдині, І пам’ять щомить ожива: Немовби було це учора, Як пас за селом я ягнят, Та доля, жорстока й сувора, Пішла мене світом ганять…

Слайд 3

Ті ж самі кайдани і пута, Байдужий, покірний загал, І Муза, у ланці закута, І слово прокляте – Урал. Та ж сама любов до Вкраїни, Що серце мені пропекла, І плач, і верба, і калина, Та тільки нерівні діла. Мабуть, це пішло так від Бога, Що слід непомітний лишу. Караюсь не гірше за нього, Та гірш за Тараса пишу. І.Коваленко

Слайд 4

Коваленко І.Ю. “Вперед до Тараса!” Поети невтомно в майбутнє ідуть, Широка відкрита їм траса, А я собі вибрав занедбану путь – Назад до Тараса. Повсюди розквітли модерн і абстракт, Епохи нової окраса, А я повернув на покинутий тракт, Іду до Тараса. Поети для премій складають вірші, Потрібні їм слава і каса, А я просто так – від душі до душі, Назад до Тараса. Нехай обзива поетичний піжон, Й вигукує критиків маса: “Нездара, невдаха, новий епігон!” Іду до Тараса.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література