X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Кирило-Мефодіївське братство"

Завантажити презентацію

"Кирило-Мефодіївське братство"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кирило-Мефодіївське братство

Слайд 2

Кири ло-Мефо діївське бра тство— українська таємна політична антикріпосницька організація, що виникла в грудні 1845 — січні 1846 у Києві.

Слайд 3

Історія створення Ініціаторами створення братства і його засновниками виступили Василь Білозерський, Микола Гулак, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Опанас Маркевич. Організація була названа іменами відомих слов'янських просвітителів Кирила і Мефодія. Знаком братства став перстень з написом «Св. Кирило і Мефодій, січень 1846» У квітні 1846 року до братства вступив Тарас Шевченко.

Слайд 4

Василь Білозерський Тарас Шевченко

Слайд 5

Пантелеймон Куліш Микола Костомаров

Слайд 6

Історія створення Восени 1846 року загальна кількість членів братства, за даними слідства, становила 12 осіб. Кирило-Мефодіївське товариство виникло у Києві на початку січня 1846 р. і діяло до кінця березня 1847 р. З появою Кирило-Мефодіївського братства на арену політичної боротьби вийшла українська різночинна інтелігенція.

Слайд 7

Програма Програмні положення братства були викладені у «Книзі буття українського народу» і «Статуті Слов'янського братства св. Кирила і Мефодія». В основу документів лягли ідеї українського національного відродження.

Слайд 8

„Книга буття українського народу” Викладено програму товариства, 109 положень релігійно – повчального та історико – публіци