X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Казка як своєрідний жанр народної творчості

Завантажити презентацію

Казка як своєрідний жанр народної творчості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Казка – вигадка, та в ній – В шкарлупці золотій – Зерня сховане смачне. В. Бичко

Слайд 3

Казка як своєрідний жанр народної творчості здавна посідала важливе місце у фольклорі всіх народів світу. Згадки про казку знаходимо в різноманітних писемних пам’ятках, що дійшли до нашого часу крізь віки і тисячоліття. Так, в Китаї ще у XXIIст. до н. е.був відомий збірник казок “Шан – Хої – Кінг”. Ряд казок Стародавнього Єгипту було зафіксовано у XIVст.до н. е. За багато століть до нашої ери активно побутували казки в Індії, які увійшли до славнозвісного збірника “Панчатантра”. Широкого розголосу набули стародавні казки Арабського Сходу, що склали збірник “Тисяча і одна ніч” і були перекладені на мови багатьох народів.

Слайд 4

Ще в античному світі казка, як пізнавальне і художнє джерело, використовувалась істориками, поетами. Так, давньогрецький письменник і філософ Плутарх, який написав багато творів історичного змісту, “у своїх оповіданнях дає більш казок, ніж історичного викладу.

Слайд 5

За своєю природою казка має схожість з легендою, переказом, оповіддю, які тісно пов’язані з конкретною історією, реальним життям і побутом їх творців. Але казка має й чимало відмінного . Якщо в легенді або переказі основним є “достовірність” чи “імовірність” того, про що йдеться у творі, то казка завжди розповідає явну “вигадку”, яка цікава своїм натяком на конкретне життєве явище, захоплює своєю алегоричністю.

Слайд 6

Провідною ідеєю усіх народних казок є утвердження людини, як мудрої, духовно і фізично досконалої особистості. Боротьба проти злих, темних сил, що заважають досягненню її благородної мети.

Слайд 7

Головною ознакою казки є її повчальний зміст. В усіх казках добро завжди перемагає зло. Так, улюблена з дитинства казка “Івасик – Телесик”, “Котик і Півник” навчають нас мудрості, кмітливості, доброти.