X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іван Багряний. Варіант 3

Завантажити презентацію

Іван Багряний. Варіант 3

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

. "Я буду вмирати, та, поки мого дихання в менi, я буду змагатись. I буду квапитись, хапати iскри сонця, вiдбитого в людських очах, я буду з тугою вчитися тайни самому запалювати їх, шукаючи в тих iскрах дороги з чорної прiрви в безсмертя!.."  

Слайд 3

Із документів: Івана Багряного було заарештовано 16 квітня 1932 року в будинку “Слово” (м.Харків)за звинуваченням у контрреволюційній пропаганді та агітації (ст. 54-ІІ та 54-6 КК УРСР

Слайд 4

Півроку перебував у в’язниці, в камері самотнього ув’язнення, а з 1933 р. – у засланні на Далекому Сході. 1936 р. він тікає і живе нелегально.

Слайд 5

За вироком Багряний відправився у заслання, відбути яке мав на Далекому Сході. Нас везли в товарних вагонах У неволю – в Сибір, у тайгу. Стискалося серце від болю За Вкраїни недолю гірку. Сини в дорозі вмирали, Божеволіли їх матері, Милосердя у Бога благали Й молитви шептали старі.

Слайд 6

Нам в дорозі в далеку неволю Сибірський вітрище свистав, Від брутальної лайки конвою Тьмянів розум й холонула кров. А колеса ритмічно стогнали – Віщували нам долю лиху… «Ешелони смерті», «чорні ешелони», «дорога в пекло» - які тільки назви не давали люди тим товарнякам, що вивозили цілу націю із своєї батьківщини в далекі невідомі краї. Везли на вірну смерть, а тих, хто вижив – на довічне поселення .

Слайд 7

Автобіографічні подробиці про ці п'ять років життя-арешт, тортури, втечу із заслання й повернення на Батькіщину — письменник описав у романі «Сад Гетсиманський».

Слайд 8

Як продовження «Саду Гетсиманського» з`являються «Тигролови». Роман пригодницького жанру.

Слайд 9

1992 року постановою Кабінету Міністрів України Іванові Багряному посмертно присвоїли Державну премію України імені Тараса Шевченка за романи «Сад Гетсиманський» і «Тигролови».

Слайд 10

ІВАН БАГРЯНИЙ При народженні: Іван Павлович Лозов'яга Рік народження: 2 жовтня 1906 р Місце народження: Полтавщина Рід діяльності: Прозаїк, публіцист, драматург Напрямок: Реалізм. Найкращі твори: “Тигролови”, “Сад Гетсиманський” Помирає: 25 серпня 1963 р. Премії: Шевченківська.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література