X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Аналіз щоденника “ Чиб’ю.1934”

Завантажити презентацію

Аналіз щоденника “ Чиб’ю.1934”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Аналіз щоденника “ Чиб’ю.1934”

Слайд 2

Слайд 3

Арешт Остапа Вишні ЗААРЕШТУВАЛИ ОСТАПА ВИШНЮ 26 ГРУДНЯ 1933Р. СЛІДЧИЙ БОРДОН ПРЕД’ЯВИВ ЙОМУ ЗВИНУВАЧЕННЯ У ПРИЧЕТНОСТІ ДО КОНТРЕВОЛЮЦІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ І ПІДГОТОВЦІ ЗАМАХУ НА СЕКРЕТАРЯ ЦК КПСС ПОСТИШЕВА.

Слайд 4

Після відповідних психічних і фізичних насильств письменник узяв на себе тяжку провину-організатора терористичного замаху на партійного керівника. Остапа Вишню засудили на 10 років ув’язнення в канцтаборі.

Слайд 5

Відгуки літераторів про арешт О.Вишні На сторінках преси з’явилися відгуки заповзятливих літераторів-пристосуванців про творчість засудженого Остапа Вишню.

Слайд 6

«Казка» Олена Жуковська: «Одного разу я захворіла, і мене відправили в табірну лікарню. Повернувшись, я знайшла в ліжку лист. Конверт підписаний почерком батька, а сам лист – чужою рукою. Це Остап Вишня вклав туди написану ним «Казку» . Ця казка стала на каторзі символом життя Олени Жуковської. Це був єдиний твір, написаний Остапом Вишнею в таборі під впливом великого співчуття до людського страждання.

Слайд 7

Зберігся також табірний щоденник письменника, який він вів лише в 1934 році

Слайд 8

Щоденник «Чиб’ю» 1934 рік

Слайд 9

Перший запис у табірному щоденнику Остапа Вишні "Чиб'ю. 1934" з'явився 30 липня 1934 року, за вісім місяців після арешту, а останнім був перелік сорока одного населеного пункту, які довелося пройти етапом від Чиб'ю до рудника "Єджид-Кирта". Записи обриваються в лютому 1935 року.

Слайд 10

«Щоденник Остапа Вишні є чи не єдиним документом, що творився в той трагічний період, коли серед тундри і тайги, проходили "перековку" і комуністи та безпартійні, люди найрізноманітніших професій - учителі, письменники, народні комісари».

Слайд 11

Щоденник Остапа Вишні справді творився в страшний період, але документом страшного періоду таки не став

Слайд 12

 З літа 1934 по лютий 1935 року письменник творив власну «захалявну книжку» — табірний щоденник «Чиб’ю — 1934», який М.Євтушенко передала у відділ рукописів Інституту літератури ім. Шевченка. «Чиб’ю» вперше у 1989 році опублікував журнал «Київ».

Слайд 13

З печорських архівів ми можемо багато дізнатися про табірне життя Остапа Вишні, зокрема про 1000-кілометровий етап у лютому 1935 року з «перспективою» замерзнути в тундрі, померти з голоду, бути розтерзаним дикими звірами або людоїдами. Там же, в архівах, можна дізнатися що через табори «Ухтпечлагу» пройшло, страшно уявити, — 20 мільйонів зеків! А ще ж були Сибір і Казахстан, Колима й Магадан...

Слайд 14

Щоденникові записи ОстапаВишня вів майже усе життя. Іноді навіть важко розрізнити, де звичайні записи, а де вже літературний твір. Він занотовував усе: кумедні і прикрі моменти життя, почуті від інших історії та випадки, замальовки, на кшталт етюдів з натури, природи

Слайд 15

Літературний критик Юрій Лавренко, підсумовуючи пережите О.Вишнею, напише «Хоч спіткала його доля гумориста-мученика, але й після десятилітньої каторги на печорі, немов той Мамай чи Байда, не перестав він «усміхатися» аж до смерті». Був безпартійним – у вік партійної всемогучості й тиранії,гумористом – у вік жахів,кепкуном – у часи сліпого фанатизму, гуманістом – у вік масових організованих злочинів і людоїдства»

Слайд 16

Питання 1.У якому році Остап Вишня був заарештований? 2. Де відбував покарання Остап Вишня? 3. Як називається селище, де мали розстріляти О. Вишню? 4. Що потрібно мати в душі, щоб пережити все, не втратити любові до життя і продовжувати творити?

Слайд 17

Теорія літератури

Слайд 18

Остап Вишня -«король українського тиражу». За життя гумориста побачили світ понад 100 збірок Різноманітні жанри малої прози, але скрізь присутній іронічно усміхнений автор у ролі мудрого, дотепного оповідача.

Слайд 19

Остап Вишня ввів в ураїнську літературу й утвердив у ній новий різновид гумористичного оповідання - усмішку. Лаконізм, влучність, дотепність , обов’язкова присутність автора створюють загальну викривальну тональність такого твору.

Слайд 20

Тематичний цикл усмішок Сільські Кримські Закордонні Реконструктивні Київські Мисливські

Слайд 21

Новаторство Остапа Вишні в розвитоку української літератури.

Слайд 22

Комічне – результат контрасту, розладу, протистояння прекрасного – потворному, внутрішньої пустоти – зовнішньому вигляду, що претендує на значущість.

Слайд 23

Форми комічного Гумор Сатира Іронія Сарказм

Слайд 24

Фейлетон

Слайд 25

Фейлетон –це художньо- публіцистичний жанр, у якому комічна сутність розкривається шляхом інверсійної, асоціативної розробки теми з використанням авторських та фольклорних комічно-сатиричних образів

Слайд 26

Гумореска

Слайд 27

Гумореска – невеликий віршований ,прозовий чи драматичний твір з комічним сюжетом, відмінний від сатиричного твору легкою , жартівливою тональністю. Тут сміх постає у вигляді доброзичливої, емоційно забарвленої естетичної критики в дотепній, парадоксальній , подеколи оксюморонній формі, в аспекті морально-етичних критеріїв, що унеможливлюють цинізм.

Слайд 28

Усмішка

Слайд 29

Усмішка-різновид фейлетону та гуморески, уведений в українську літературу Остапом Вишнею. Своєрдність жанру усмішки – у поєднанні побутових замальовок із частими авторськими відступами, у лаконізмі й дотепності

Слайд 30

Автобіографічне оповідання – опис власного життєвого шляху.

Слайд 31

Установіть відповідність між терміном і визначенням 1. Гумор 2. Сарказм 3. Усмішка 4.Фейлетон А. Різновид гуморески, у якому поєднано жанрові особливості анекдоту, фейлетону Б.Різновид комічного, відображення смішного. В. Невеликий літературно – публіцистичний твір сатиричного жанру Г. Їдка, викривальна нсмішка

Слайд 32

Самоперевірка 1- Б 2- Г 3-А 4- В

Слайд 33

Режисер Ярослав Ланчак Кінофільм «Із житія Остапа Вишні» 1991 рік

Слайд 34

Спадщина Остапа Вишні в оцінці видатних діячів мистецтва.

Слайд 35

М. Рильський: “Остап Вишня – справжній мисливець, і при тому поет полювання”. про гумореску Остапа Вишні “Моя автобіографія”: “Тут — увесь Вишня: любов до життя, любов до людини, іронія до отого “щасливого” дитинства…”

Слайд 36

М. Рильський “Друг природи , друг людини й праці .Грізний ворог нечисті і зла…”

Слайд 37

Юрій Вухналь: “Усі ми вийшли з вишневого кореня”.Його називали “королем українського тиражу”, бо своїми творами захоплював широке коло читачів

Слайд 38

Йосип Гірняк

Слайд 39

Дмитро Донцов “ …знаходимо... Остапа Вишню, дотепного, талановитого…”

Слайд 40

Іван Зуб: “Визначальні риси гумору Осапа Вишні багатство відтінків і барв комічного , по-народному соковита мова, своєрідно діалізований виклад дій, мудрий, іронічно-усміхнений погляд оповідача на порушені проблеми. Дотепні діалоги – основний засіб характеристики персонажів . Діалогам притаманні неоднозначність, життєво змістова наповненість, колоритність.”

Слайд 41

Микола Хвильовий. "Усмішки" Остапа Вишні я полюбив. Полюбив їх за те, що вони запашні, за те, що вони ніжні, за те, що вони жорстокі, за те, що вони смішні і водночас глибоко трагічні..."

Слайд 42

Олесь Гончар : “Розум він мав вольтерівської гостроти, викривач він був незрівнянний та визначальним було саме це : ніжність, душевність, поетичність. Ніякі найстуденніші вітри тяжких часів не могли остудити в його душі жар любові до народу, Вітчизни, до краси життя і мистецтва.”

Слайд 43

Домашнє завдання Прочитати підручник ст 121- 130 2. Проаналізувати оповідання «Моя автобіографія», « Чухраїнці» 3. Високий рівень Скласти тестові завдання до теми «Життєвий і творчий шлях Остапа Вишні». Твір – мініатюра “ Чим приваблює мене постать Остапа Вишні?”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література