X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Душа моя сонця намріяла П. Тичина

Завантажити презентацію

Душа моя сонця намріяла П. Тичина

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Сонячні кларнети” Душа моя сонця намріяла П. Тичина

Слайд 2

Перша друкована збірка Павла Тичини – «Сонячні кларнети» – вийшла на початку1919 року, коли поет був уже відомим, і збірки від нього чекали. Тичина вже давно писав, і вже майже сім років друкувався в журналах – «перед виходом «Сонячних кларнетів» він мав уже чималий поетичний доробок, що міг би скласти першу,«передкларнетну» збірку»

Слайд 3

 Світ "Сонячних кларнетів" сповнений і дзвінких, і пастельних барв та звуків. Світлові і звукові барви творять світлову музику сонячних кларнетів, які, за визначенням одного із дослідників П. Тичини А. Ніковського, нагадують "щось подібне до довгих блискучих трембіт в руках янголів... Кларнети - це сурми світла, космічного ритму, трембіти, зіткані з проміння".

Слайд 4

   У вірші "Гаї шумлять" відчуваємо гармонійне поєднання людських почуттів і краси природи. Поезія пронизана молодечою жагою життя, щасливими сподіваннями. Чудовий пеизаж змальований дбайливо підібраними одна до одної фарбами. Ліричний герой, захоплений красою рідної землі, щасливий від єднання з цим чудовим гармонійним світом, що сповнений мелодій, кольорів, благодатних почуттів.

Слайд 5

Гаї шумлять - Я слухаю. Хмарки біжать - Милуюся. Милуюся-дивуюся, Чого душі моїй так весело. Гей, дзвін гуде - Iздалеку. Думки пряде - Над нивами. Над нивами-приливами, Купаючи мене, мов ластівку. Я йду, іду - Зворушений. Когось все жду - Співаючи. Співаючи-кохаючи Під тихий шепіт трав голублячий.

Слайд 6

Природа у Тичини одухотворена присутністю людини. Поет прагне змалювати настрій природи через людину. Надзвичайно музичні , граційні вірші “ Ви знаєте , як липа шелестить…”, “ Де тополя росте”, “Гаптує дівчина”… У вірші “ Ви знаєте , як липа шелестить , поет не показує самого шелестіння , а відтворює те , що може відбутися під акомпонемент шелесту листя.