X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дитячі та юнацькі роки Тараса Шевченка

Завантажити презентацію

Дитячі та юнацькі роки Тараса Шевченка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дитячі та юнацькі роки Тараса Шевченка

Слайд 2

Вікторина “Всім нам знайомий Т. Шевченко” 1. Село, яке письменник вважав своєю батьківщиною. Моринці 2. Соціальний стан Тараса у дитячі роки. Кріпак 3. Професія батька майбутнього письменника. Стельмах 4. Здібність поета у дитинстві. Малювання 5. Сума викупу Тараса з кріпацтва. 2500 руб.

Слайд 3

Вікторина “Всім нам знайомий Т. Шевченко” 6. Рік і місто видання «Кобзаря». 1840 р., Петербург 7. Заклад, у якому навчався Тарас Григорович, отримавши «вільну». Академія мистецтв 8. Де побував Т. Шевченко разом із науковою експедицією як художник? На Аральському морі 9. Хто з родини Шевченків мав ім’я Катерина? Старша сестра Тараса 10. Відома поезія митця про безрадісне сирітське дитинство. «Мені тринадцятий минало»

Слайд 4

Життєвий і творчий шлях Кобзаря Дитинство. Важка наука У селі Моринцях на Київщині в убогій кріпосницькій сім’ї Григорія Шевченка 9 березня (25 лютого ст. ст.) 1814 року народився хлопчик Тарас, майбутній великий народний поет. Коли він був ще зовсім малий, батьки його переселились у село Кирилівку (нині Шевченкове). У тяжких злиднях кріпацького життя минало дитинство Тараса.

Слайд 5

З малих років у хлопця виявився гострий, допитливий розум. Дуже захоплювали малого Тараса дідові оповідання про героїчне повстання народних мас проти польської шляхти в 1768 році. Хлопець підріс, і батько віддав його в науку до дячка. Важкою була ця наука, але малий Тарас успішно подолав її, переносячи разом з тим мужньо всі суворі кари і знущання деспота-дяка.

Слайд 6

Коли Тарасові було 9 років, померла його мати. Залишившись із малими дітьми, батько одружився з удовою, яка мала своїх троє дітей, і життя в сім’ї стало ще тяжчим. В 11 років залишився Тарас круглим сиротою. Після батькової смерті почалося поневіряння хлопця по чужих людях.