X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ДИСИДЕНТСЬКИЙ РУХ

Завантажити презентацію

ДИСИДЕНТСЬКИЙ РУХ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ДИСИДЕНТСЬКИЙ РУХ: МЕТА ТА ДІЯЛЬНІСТЬ 60-80-х рр. © ОЛЕКСАНДР ХУДОБЕЦЬ КИЇВ

Слайд 2

Дисиденство в Україні: Мирна форма боротьби,боротьби за розум та душу людини; Рух,який мав чіткі організаційні форми; Загальне явище.

Слайд 3

дисиденство

Слайд 4

Причини виникнення: Ігнорування комуністичним режимом законів,норм і правил; Підкорення інтересів особи примарним інтересам колективу і тоталітарної держави.

Слайд 5

Дисиденство релігійне Національно орієнтоване правозахисне

Слайд 6

Мета правозахисної течії:

Слайд 7

ДІЯЛЬНІСТЬ: Підтримування зв’язків з московськими правозахисниками; відстоювання прав кримських татар; виступи за надання більших прав українській мові; 1976р.-утворення в Києві УГГ; 1980р.-засудження В.Стуса за участь в УГГ.

Слайд 8

Мета релігійного дисиденства: Відновлення свобода діяльності протестанських сект.

Слайд 9

ДІЯЛЬНІСТЬ: Боротьба проти закриття храмів; Боротьба проти втручання держави в діяльність віруючих і церкви; Виступи за відродження національно-культурного життя українських євреїв; 1982р.-створення Ініціативної групи прав віруючих і церкви.

Слайд 10

Мета національно-орієнтованого дисиденства шовінізм форсована русифікація захист прав і свобод усіх народів.

Слайд 11

Діяльність: Виступи проти радянської влади , диктатури; проводяться конференсії в Київському університеті по питанням культури мови; 1964р.-виключення Алли Горської з Спілки художників УРСР;

Слайд 12

4вересня 1965р.-виступи І.Дзюби,В.Стуса,В.Чорновола у кінотеатрі «Україна»; грудень 1965р.-лист Івана Дзюби з протестом проти арештів.

Слайд 13

отже На протязі 63-65рр. проведено 800 закритих судів проти дисидентів; На початок 80-х рр. кількість політв’язнів становила від 600 до 700 чоловік.

Слайд 14

Висновок: Незважаючи на малочисельність, дисиденський рух був реальною моральною та ідеологічною загрозою системі, оскільки формував і зберігав певні суспільні ідеали.

Слайд 15

влада дисиденство

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література