X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Діаспора

Завантажити презентацію

Діаспора

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Література української діаспори

Слайд 2

Література написана українськими письменниками в еміграції, які з політичних, економічних, релігійних причин виїхали з України на постійне чи тривале проживання за кордоном. Діаспорна література – результат переселення літераторів насам- перед через численні політичні репресії на території України в 20 столітті.

Слайд 3

Одним із найперших літературних творів, написаних на чужині укр. автором є віршована присвята Юрія Дрогобича римському папі Сиксту VI, була опублікована у Римі (1483). Важливі твори мемуарної, епістолярної та публіцистичної літератури залиши представники “мазепинської еміграції” (1709 – 1750рр). Насамперед це тексти Пилипа Орлика (Замітки про Україну й козаків, про яких Європа мало що знає).

Слайд 4

До еміграційної літератури можна зарахувати більшість творів Миколи Гоголя, що мешкав у Санкт-Петербурзі.

Слайд 5

Так само, як і більшість доробку Тараса Шевченка, адже ці твори були написані за межами України.

Слайд 6

Австралія

Слайд 7

Австралія Перша українська книжка була опублікована в Австралії в 1951. Це була збірка імпресіоністичних новел Володимира Русальсько- го “Після облоги міста”. Найпомітніші українські письменники Австралії:Тетяна Волошка, Євген Зозе, Ярослав Масляк. Було засновано два українських видавництва: “Ластівка”, “Книга ”. В Австралії є доволі багато літературно-мистецьких клубів, які періодично проводять літературні конкурси.

Слайд 8

Канада Література українською мовою започаткована в Канаді з 90-х років XIX століття. Найвідомоші: Іван Збур, Улас Самчук.