X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Діалектизми в українській мові

Завантажити презентацію

Діалектизми в українській мові

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Випускна робота слухача очно - заочних курсів учителів української мови та літератури Банги Оксани Миронівни Усунення лексичних діалектизмів з усного мовлення учнів Керівник роботи: Гнаткович Т. Д.

Слайд 2

Слова і мелодія – два крила одного птаха. М. Т. Рильський Усне мовлення – це такий різновид мовлення, в якому думки і почуття набувають звукового вираження. Сфера застосування: бесіда; розмова; розповідь; лекція; доповідь; виступ; промова.

Слайд 3

Діалектизми – це сукупність специфічних мовних засобів, що не властиві літературній мові, але характерні для усного мовлення населення, яке проживає у певній місцевості. Три основні діалекти української мови: * північний; * південно-західний; * південно-східний.

Слайд 4

Навіть глибокі знання не розвинуть в учня дару слова, якщо в процесі вивчення мови не було проведено достатньої кількості відповідних вправ. К. Д. Ушинський Для усунення лексичних діалектизмів з мовлення учнів використовуємо такі вправи: з поданих слів визначити, які є загальновживаними, а які – діалектизмами; визначити в тексті діалектизми, пояснити їхнє значення; виписати з українських народних пісень кілька діалектних слів; визначити серед виділених слів діалектні слова.

Слайд 5

Неможливо уявити собі культурну людину, яка б не мала потреби в словнику. М. Т. Рильський Робота зі словником * збагачує лексичний запас учнів, * викликає інтерес до предмета, * розвиває мислення, чуття стилю, * запобігає мовним помилкам, * підносить культуру усного мовлення.

Слайд 6

Формування мовної культури учнів є спільною справою учителів-словесників, преси, радіомовлення, телебачення, власне кожної людини, котра добре володіє словом і може стати взірцем у його застосуванні.

Слайд 7

Вічні теми… Давні теореми… Сива пам’ять і космічний вік… Ти – учитель, Ти – сіяч недремний І невтомний мудрий садівник. До дітей тебе веде і кличе Світлий образ нашої мети.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література