X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“ Письменники рідного краю.Сергій Єфремов ”

Завантажити презентацію

“ Письменники рідного краю.Сергій Єфремов ”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “ Письменники рідного краю. Сергій Єфремов ” Підготувала учитель української мови і літератури Пальчиківського НВК “ДНЗ-ЗОШ І – ІІ ст.” Катеринопільської районної ради Султані Тамара Володимирівна

Слайд 2

Багато славних дочок і синів виростила земля Катеринопільщини. Але нам, жителям села Пальчик, особливо близькими і дорогими є Сергій Олександрович і Петро Олександрович Єфремови. Близькі вони нам тому, що хоч і стали високоосвіченими, знаними на весь світ людьми, але ж знаємо, що родовід Єфремових бере початок саме в нашому селі.

Слайд 3

Сергій Олександрович Єфремов ─ блискучий публіцист, редактор, видавець, політичний і громадський діяч, літера- турний критик, вчений, академік, віце-президент Української Академії Наук, керівник багатьох комісій УАН, автор численних статей, літературних монографій і славнозвісної книги, що називається “ Історія українського письменства”.

Слайд 4

Палкий патріот, безмежно відданий українській справі, людина надзвичайної душевної краси, яка за свої високі моральні якості була прозвана “совістю української нації”. Ці теплі зворушливі слова прозвучали за кордоном ще в 1976 році. На Україні ж виголошувати їх маємо можливість, на жаль, лише віднедавна. Бо людину , яку справді у свій час називали “совістю нації”, “найдемократичнішою в світі”, радянською державою було заклеймовано на довгі роки “ворогом народу”.

Слайд 5

Народився Сергій Олександрович 1876 року 6 (19) жовтня в селі Пальчик Катеринопільського району в родині священника. 1901 року – закінчив юридичний факультет Київського університету, перед тим – духовну семінарію.

Слайд 6

Став професійним публіцистом, друкувався багато, мав близько 20 псевдонімів; 1911 року видав “ Історію українського письменства”, що й досі лишається єдиною авторською роботою такого типу в ХХ столітті .

Слайд 7

Слайд 8

Сергій Олександрович був засуджений тодішньою владою за “керівництво” нібито існуючої Спілки визволення України. 10 років позбавлення волі та 5 років обмеження в правах – таким був вирок Верховного суду УРСР від 19 квітня 1930 року Сергію Єфремову. Людину кинули поневірятись по в'язницях і таборах, хоча вона нічим не завинила ні перед державою, ні перед її народом.

Слайд 9

Багато десятиріч ім'я С. Єфремова згадувалось лише з “ викривальними” епітетами. І лише не так вже й давно він повернувся до нас, як вірний син своєї рідної України. Пленум Верховного Суду УРСР, що відбувся 11 серпня 1989 року, реабілітував усіх, хто був засуджений у справі СВУ (Спілки визволення України), не виявивши в їхніх діях складу злочину.

Слайд 10

У 1992 році жителі нашого села разом з гостями з Києва та учнями і вчителями Катеринопільщини святкува- ли 115-річницю з дня народження С.О.Єфремова. Тоді ж урочисто був відкритий пам'ятний знак на честь ювіляра та його брата Петра Олександровича. Стела пам'яті братів Єфремових була встановлена в центрі села Пальчик, на місці, де, як вважають місцеві жителі і дослідники, були поховані батьки Єфремових (на жаль, їхні могили стерті з лиця землі).

Слайд 11

У цьому ж 1992 році був відкритий і музей братів Єфремових. У ньому відвідувачі можуть ознайомитися з предметами побуту, які оточували наших земляків близько півтори сотні років тому, з документами та фотографіями, які дають змогу детальніше вивчити різні періоди життя і творчої діяльності Сергія та Петра Олександровичів.

Слайд 12

Згідно Указу Президента України В. А. Ющенка Батьківщина вшановує відомих діячів культури і відмічає пам'ятні дати від дня народження Сергія Олександровича Єфремова. 6 жовтня 2006 року, у день 130-річчя від дня народження ювіляра за старим стилем , було урочисто відкрито стелу на честь нашого земляка, яку поставили на місці, де стояв пам'ятний знак обом братам Єфремовим (його ж перенесли і встановили біля в'їзду у рідне село).

Слайд 13

Відтепер - це не тільки втілення нашої пам'яті, а й окраса нашого села. Бо про те, щоб всі ці пам'ятні знаки створити і встановити, щоб вони мали естетичний вигляд, подбали, як кажуть, всім миром.

Слайд 14

Не забули про нашого славетного земляка і у столиці: на корпусі одного з найпрестижніших вузів України – університеті, якому присвоєне ім'я іншого нашого земляка – Тараса Шевченка - у 2001 році встановлена меморіальна дошка С. О.Єфремову. Адже з Києвом пов'язані кращі роки життя і політич- ної, громадської та літера- турної діяльності Сергія Олександровича.

Слайд 15

... Мандруючи шляхом мимо Пальчика на Тальнівщину чи Кіровоградщину, кожен подорожній зможе віддати данину пам'яті нашим прославленим землякам - братам Єфремовим. Ми запрошуємо усіх бажаючих відвідати малу батьківщину і пам'ятні місця палких патріотів нашої України.

Слайд 16

Використана література Григорій Грабович. Сергій Єфремов як історик українського письменства; Микола Жулинський. Традиція і проблема в ідейно-естетичних пошуків в українській літературі; Сергій Єфремов. Історія українського письменства // Київ: Феміна, 1995.-538с.; Сергій Єфремов. Щоденники 1923 – 1929 ; Сергій Єфремов. Вибране; Е. Соловей. Світоч віри і духовності // “Авангард плюс” № 34 21.08.2008; Матеріали музею ім.С.Єфремова у с.Пальчик Катеринопільського району.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література