X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Зимові свята та розваги в Естонії

Завантажити презентацію

Зимові свята та розваги в Естонії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зимові свята та розваги в Естонії підготувала учениця 10 класу Булатецька Юлія

Слайд 2

Есто нія— держава у Північній Європі, що межує з Латвією на півдні та Росією на сході, на півночі омивається водами Фінської затоки, на заході — водами Балтійського моря та Ризької затоки. Площа країни становить 45 226 км², столицею і найбільшим містом є Таллінн.

Слайд 3

Естонія — демократична парламентська республіка, що поділяється на 15 повітів. За чисельністю населенням, що налічує 1,29 млн осіб, це найменша країна Європейського Союзу, Єврозони та НАТО. Естонія має найвищий валовий внутрішній продукт на одну особу серед колишніх республік Радянського Союзу. Держава є членом низки міжнародних організацій, зокрема ООН, МВФ, СОТ, ЄС, ОБСЄ, ОЕСР тощо.

Слайд 4

X ст. — виникнення міст (Таллінн,Тарту). 1030 — князь Ярослав Мудрий захопив Тарту (Юр'єв); південно-східна частина країни потрапила в залежність від Київської Русі. 1208-1212 — ризький єпископ і Орден Мечоносців провели близько 20 походів в Естонію. 1224 — війська хрестоносців захопили всю територію країни. Створене Тартуське єпископство. 1238 — північна Естонія (Естляндія) з Таллінном перейшла до Данії. 1346 — данський король продав ці землі Лівонському ордену. 1562 — Московія розгромила Лівонський орден і зайняла східну частину Естонії. 1583 — північна Естонія відійшла до Швеції, а південна — до Речі Посполитої. 1625 — шведи захопили всю територію Естонії 1710 — у ході Північної війни Естонію завоювала Росія.

Слайд 5

Зимові свята 1 грудня період Адвенту ( передодня Різдва ) . Адвент (називається чотиритижневий період, що передує святу Різдва Христового. Він починається з неділі , яке випадає на одне з чисел між 29 листопада і 3 грудня. Адвент ділиться на два календарних етапи: перший - з першої неділі Адвента до 16 грудня - присвячений роздумам про прийдешнє Другому приході Ісуса Христа , і другий - з 17 до 24 грудня - є безпосередньою підготовкою до святкування Різдва Христового і пов'язаний з пам'яттю про Його Першому пришесті у світ - Боговтілення . Свято Адвента прирівняні за своєю значимістю до великих свят

Слайд 6

Різдвяний період починається 24 грудня з навечір'я Різдва Христового і закінчується в неділю після свята Богоявлення , що відзначається 6 січня. Цей період присвячується одному з головних великих свят - Різдва Христового . Переддень свята , 24 грудня , характеризується таким астрономічним явищем , як найкоротший світловий день і найдовша ніч. Головним святом для місцевих жителів навіть у радянські часи завжди залишалося Різдво , яке відзначається з 24 на 25 грудня. Напередодні священного свята віруючі йдуть до церкви до Різдвяній службі . За день до Святвечора залишається остання можливість прикрасити свій будинок , принести ялинку , а також закупити продукти. У Святвечір прийнято відпочивати разом з друзями , ходити в гості. Тому як Різдво вважається сімейним святом, яке відзначають в основному у вузькому колі сім'ї. Раніше на стіл подавалася свинина з овочами , обов'язково житній хліб , готували ковбасу з ячної крупою , пізніше - кров'яну ковбасу. Смажений гусак і різдвяне перечное печиво піпаркоок - нововведення вже 20 століття.

Слайд 7

Особливу радість це свято викликає у дітей 25 грудня Перший день Різдва в Естонії - 25 грудня - є головним днем свята і днем зимового сонцестояння , коли починається збільшення світлового дня . Особливу радість це свято викликає у дітей , тому що вони чекають з нетерпінням подарунків. Зазвичай це цукерки та інші солодощі. У різдвяний період звідусіль доноситься смачний запах традиційної зимової страви - кров'яних ковбасок. Їх готують з загорнутої в свинячу кишку перловки з додаванням крові. Також в студену зимову пору немає нічого приємніше , ніж випити пряного гарячого вина , яке пропонують майже у всіх барах і кафе. 26 грудня відзначається Другий день Різдва. Обидва дні є державними святами та вихідними днями.

Слайд 8

1 січня в Естонії люблять , справляють їх весело і шумно . Саме чудове , що Новий рік тут можна відзначати чотири рази. Краса Талліна , столиці країни , в ці дні здається чарівною в сяйві безлічі різнокольорових вогнів , що прикрашають місто . Виблискують новорічні ялинки , а у вікнах кожного будинку таємничо мерехтять свічки. У першу чергу відмінною рисою цього свята є достаток страв на столі . Традиційний напій - шампанське. Як правило , їм наповнюють келихи під бій годинника в останні секунди року, що минає . Новий рік зустрічається в галасливій компанії з рясними частуваннями і спиртними напоями на столі , і барвистими феєрверками на вулицях міста. Після настання 24 години на вулиці чути гуркіт петард , і небо вкрите райдужними сплесками салютів . Святкування триватиме більшу частину ночі , а іноді і до самого ранку. Новий рік хоч і не є споконвічно естонським святом , але прижився в Естонії і визнаний офіційним вихідним днем.

Слайд 9

Ще в Естонії є офіційне свято, яке відзначають 6 січня, воно називається День Трьох Королів і носить релігійний характер. За традицією, це свято знаменує собою завершення різдвяних торжеств. Свята в Естонії, це здатність знову по-дитячому радіти святам і отримувати задоволення від життя! Естонії є, чим приємно здивувати своїх гостей, особливо в самий чарівний різдвяно-новорічний період. Наприклад, чи бачили ви коли-небудь в житті справжнього сажотруса? Ні, не людину в маскарадному костюмі, а цілком собі реального сажотруса, який щодня виконує свої професійні обов'язки. Як і за часів Крвстіана Андерсена він ходить по місту в циліндрі і з йоржиком або весело виглядає з якогось димоходу на даху. В Естонії є давня прикмета, зустріти сажотруса - на щастя.

Слайд 10

Зимові розваги Естонія , звичайно, не з теплих країн , але якщо ви поїдете туди взимку , мерзнути вам не доведеться : попотіти вас там змусять зимові види спорту. В Естонії немає запаморочливих гірськолижних спусків , але є маса інших можливостей зайняти себе з користю для здоров'я. наприклад: Гірські лижі та сноуборд Лижі - кращий спосіб провести зиму в Естонії : свіже повітря , відносно невеликі відстані і зачаровує природа ... буде що згадати! Більш горбиста південна частина Естонії своєму розпорядженні відмінними умовами для занять гірськими лижами і сноубордом . Така різноманітність ландшафтів дозволяють лижникам самого різного рівня.

Слайд 11

З кожним роком все більше людей заново відкривають для себе катання на ковзанах , що спонукає Естонію до будівництва все більшої кількості нових ковзанок. Естонці самі завжди дуже любили ковзани. Звичайно , на критому катку можна кататися круглий рік , але найкращі враження чекають нас взимку , під відкритим небом. Тому , з приходом зими , катки відкриваються по всій Естонії на річках , озерах і на замерзлих затоках. А на ковзанках Старого Таллінна атмосфера буває особливо романтичною. Любителі пригод можуть прокотитися по замерзлому затоки в Хаапсалу . Катання на санках - розвага для всієї родини. А ще , любителів пригод приваблюють подорож на санях , запряжених кіньмиЗими в Естонії снігові , особливо , на півдні країни , тому любителі активного відпочинку взимку тут не будуть розчаровані.

Слайд 12

Яан Кросс (* 19 лютого 1920, Таллін — 27 грудня 2007) — естонський письменник, заслужений письменник Естонської РСР (з 1971). Письменницьку діяльність розпочав 1936 року. Збірка віршів «Збагачувач вугілля» (1958) «Кам'яні скрипки» (1964) «Потік і тризубець» (1971) зб. новел «На очах у Кліо» (1972) романи «Між трьома спалахами чуми» (ч. 1—3, 1970—77) «Небесний камінь» (1975) «Імператорський безумець» (19/8) Айно Каллас (2 серпня 1878—9 листопада 1956, Гельсінкі) — естонська письменниця. Писала пісні, новели, романи та драматичні твори,повість Reigin pappi (Пастор з Рейгі, 1926), збірка віршів Kuoleman joutsen (Лабета смерті, 1942), мікроповість Sudenmorsian (Наречена вовка), 1928, щоденники 1952—1957.

Слайд 13

А рво Ва лтон (14 грудня 1935, Марьямаа) — естонський письменник і кінодраматург. В Україні вийшло дві книжки Арво Валтона: «Батьківське щастя» (2007, Ужгород) та «Усвідомлення» (2011, Ужгород). Леннарт Георг Мері (29 березня 1929 — †14 березня 2006) — естонський письменник і державний діяч, президент Естонії в 1992–2001 роках. Один з лідерів естонського руху за незалежність на межі 1980-90-их років. «По слідах кобр та чорних вдів» (1959) «Кораблі зеленого океану» (1961) «Біля брами Північного світла» (1974) «З країни, що зветься Естонія» (1995)

Слайд 14

А йди Ва ллик (11 мая 1971, Эстония) — эстонская детская писательница, поэтесса. 2005 — «История о чудовище» 2006 — «Наркохолло или освобождение Флороса» 2006 — «Сонная собака» 2007 — «Тиртсти и туртсти» 2008 — «Пинтс и Тутсик I книга» (2009 — «Пинтс и Тутсик II книга» 2010 — сборник стихотворений для детей - «Я, курица, корова и домовой» 1990 — «Не обращайте внимания» 1995 — «Полёт божьей коровки на заре» 1998 — «Я и Кете Кольвиц» Едуа рд Ві льде (4 березня 1865, —26 грудня 1933) — естонський письменник і драматург, представник критичного реалізму в естонській літературі. («У холодну країну», 1896); «Проти рожна», 1898); «Війна в Махтра», 1902); «Пророк Малствет», 1907).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Туризм