X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СІМ ЧУДЕС КАМ'ЯНСЬКО-ДНІПРОВСЬКОГО РАЙОНУ

Завантажити презентацію

СІМ ЧУДЕС КАМ'ЯНСЬКО-ДНІПРОВСЬКОГО РАЙОНУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Cім чудес Кам’янсько – Дніпровського району Робота учителя історії Кам’янсько – Дніпровської районної гімназії “Скіфія” Олененко Л.В.

Слайд 2

До 90-річчя Кам’янсько-Дніпровського району

Слайд 3

Довідка Постановою ВУЦВКу від 7 березня 1923 року адміністративно-територіальний поділ на повіти та волості був ліквідований. Цією ж постановою з волостей Великознам’янської, Кам’янської, Водянської (Мелітопольського повіту) був створений Кам’янський (з 1934 року – Кам’янсько-Дніпровський) район з центром в с.Кам’янка (з 1934 року – смт.Кам’янка-Дніпровська, з 1967 – м.Кам’янка-Дніпровська)

Слайд 4

Кам’янсько-Дніпровський район сьогодні: Чисельність населення станом на 1 січня 2008 року складає 42 871 чоловік Адміністративно-територіальні одиниці району: Міст районного значення – 1 Сільських населених пунктів – 17 Місцева державна адміністрація – 1 Кількість рад – 10

Слайд 5

Історія та природа території, на якій розташований район, багатогранна та різноманітна Найвизначніші його пам’ятки були визначені в ході реалізації учнями гімназії проекту “Сім чудес Кам’янсько-Дніпровського району”

Слайд 6

Сім чудес Кам’янсько-Дніпровського району Мамай-Гора Курган Солоха Церква Різдва Пресвятої Богородиці Заказник “Півострів” КДДІАМ Кам’янське городище зі скіфським валом Парк ім.50-річчя Жовтня

Слайд 7

Курган Солоха Одна з найбагатших скіфських царських могил IV ст. до н.е. Солоха – центральний курган могильника, який був цілим скіфським некрополем, що складався з 75 насипів.

Слайд 8

Солоха досліджувалась відомим археологом М.Веселовським. Солоха – один з найкрупніших курганів Північного Причорномор’я. Висота складає 18 м. Під час розкопок був знайдений шедевр золотарського мистецтва — золотий гребінь.

Слайд 9

Мамай-Гора Найкрупніший в Причорномор’ї могильник, де зосереджені пам’ятники від епохи неоліту до періоду середньовіччя. Один з найбільших скіфських некрополів у Східній Європі

Слайд 10

Найкраще на Мамай-Горі представлені передскіфська та скіфська епохи (к. V – початок ІІІ ст. до н.е.). Також тут були знайдені сарматські поховання, половецькі, ногайські та ін. Мамай-Гора може розповісти всю історію наших степів від V тис. до н.е. до ХV- ХVІ ст. н.е.

Слайд 11

Кам’янське городище та скіфський вал Скіфське укріплене поселення. Столиця царства Атея. З боку степу поселення захищалось земляним валом, що частково зберігся до теперішнього часу.

Слайд 12

Городище знаходиться на території сучасного м.Кам’янка-Дніпровська, частково – під водами Каховського водосховища Розкопки городища було розпочато в 1900 році Д.Сердюковим, а в 30-х та 40-х рр. XX ст. продовжено Б.Граковим. Сьогодні розкопки веде Н.Гаврилюк.

Слайд 13

Церква Різдва Пресвятої Богородиці Церква Різдва Пресвятої Богородиці – найдавніша архітектурна споруда в м. Кам’янка-Дніпровська. Її будівництво датується 80-ми роками ХІХ століття. Споруда пережила всі катаклізми ХХ сторіччя.

Слайд 14

В 30-х роках під час боротьби з релігією з дзвіниці було знято дзвони, хоча для цього довелось зруйнувати частину будівлі. В роки Великої Вітчизняної війни у дзвіницю влучив снаряд і повністю зруйнував її. Відбудувати її не вдалось і поруч було споруджено тимчасову дерев’яну дзвіницю, яка проіснувала до недавнього часу. Зараз збудовано нову кам’яну дзвіницю, що знаходиться поруч із церквою.

Слайд 15

Кам’янсько-Дніпровський державний історико-археологічний музей У 1962 році були зроблені перші кроки по створенню музею. Вже у листопаді 1963 року музей було відкрито для відвідувачів. Директором став засновник музею Інокентій Петрович Грязнов, почесний громадянин міста Кам’янка-Дніпровська.

Слайд 16

Сьогодні в музеї 5 залів, де у виставлених експонатах відображена історія району від найдавніших часів до наших днів. Експозиція насичена археологічним матеріалом. Теперішній директор музею О.І.Котова достойно продовжує справу, розпочату І.П.Грязновим

Слайд 17

Парк ім.50-річчя Жовтня Парк ім. 50-річчя Жовтня закладено в 1967 році. В 1972 році відкрито Алею Героїв, що включає в себе гранітний камінь з написом «Алея Героїв-земляків», 8 дворівневих стел з барельєфними зображеннями бюстів героїв-земляків та даними про них. Автор Алеї Героїв – місцевий скульптор А.В. Савченко.

Слайд 18

Стела – пам’ятник 10 тисячам воїнів, які загинули, звільняючи район від німецько-фашистських загарбників. Також в парку є пам’ятник мешканцям району, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни

Слайд 19

Заказник місцевого значення «Півострів» Півострів – улюблене місце відпочинку мешканців районного центру. Зараз він облаштовується. На території півострову створюються зручності для повноцінного відпочинку.

Слайд 20

Півострів простирається на 19 км в середину Каховського водосховища з північно-східного боку міста. У деревостої півострова переважають дуб, тополі, верба, але спостерігається досить багато відмерлих і зламаних дерев цих порід. У трав’яному покрові переважають злакові.

Слайд 21

висновки Кам’янсько-Дніпровський район має давню історію. На його території знаходиться велика кількість об’єктів, гідних уваги не тільки мешканців району, але й туристів з усієї України чи, навіть, світу. На думку мешканців району найбільш значущими з них є: Курган Солоха Мамай-Гора Кам’янське городище зі скіфським валом Церква Різдва Пресвятої Богородиці Кам’янсько-Дніпровський державний історико-археологічний музей Парк ім.50-річчя Жовтня з комплексом меморіальних пам’ятників Заказник “Півострів”

Слайд 22

Шануймо свою історію!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Туризм