X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Природні чудеса України

Завантажити презентацію

Природні чудеса України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Природні чудеса України Підготувала Барко Світлана Сергіївна вчитель початкових класів Лохвицької гімназії № 1

Слайд 2

Асканія - Нова Біосферний заповідник “Асканія – Нова” (Херсонська область) – єдина в Європі ділянка степу, якого ніколи не торкався плуг. Територія близько 11 тисяч гектарів є ареалом для кількох сотень видів рослин, тварин та птахів ( деякі з них занесені до Червоної книги України).Тут,в умовах наближених до природних,утримуються табуни диких копитних з різних континентів. У заповіднику збереглися стародавні кургани та камянілі скіфські баби.

Слайд 3

Гранітно – степове Побужжя Парк “Гранітно – степове Побужжя”-це унікальний природний ландшафт, створений виходами південних відрогів прадавніх гір, які утворюють скелі, каньйони та пороги Південного Бугу та його приток. Тут розташована одна з найкращих у Європі природних трас водного слалому. Мальовничий куточок Миколаївщини з численними археологічними пам'ятками і багатою природою має славне козацьке минуле.

Слайд 4

Синевир Існує легенда, за якою мальовниче озеро Синевир виникло з потоку сліз графської доньки Синь на місці, де її коханого, простого верховинського пастуха Вира, було вбито камінною глибою за наказом графа. Про це нагадує вирізана із червоного дерева скульптурна композиція “Синь і Вир”.

Слайд 5

Синевир Найбільше озеро Синевир утворилося в результаті землетрусу близько 10 тисяч років тому. На висоті 989 м гірські кам'янисті породи повністю перегородили вузьку долину. Улоговину, що при цьому виникла, заповнюють водою три гірські струмки. Вкриті ялинами (віком 140-150 років) стрімкі схили спадають прямо до землі. Посередині озера розмістився, немов зіниця блакитного ока, острівець площею кілька метрів з народною назвою Морське око.

Слайд 6

Подільські Товтри Подільські Товтри – один з небагатьох куточків рідного краю, де на відкритих сонцю, дощам і вітрам кам'янистих схилах збереглися рідкісні рослини,яких не зустріти більше ніде на Поділлі.Тутє є релікти міжльодовикових та льодовикових епох – понад 300 видів, серед яких рутвиця, бруслина мала, молочай багатоколірний, осока низька. Поряд із тінистими дібровами п'янить неповторним ароматом квітуче різнотрав'я на збережених острівцях цілинного степу. Товтри магічно манять до себе, адже кожен, хто хоч раз побував тут, не може забути казкову країну мальовничих гір, порослих прадавнім медоносним зіллям і столітніми лісами.

Слайд 7

Подільські Товтри Подільські Товтри – унікальна памятка геологічного минулого, аналогів якій у світі немає. Тільки тут злітають до неба вапнякові гори – стрімчаки, народжені в глибинах прадавнього Сарматського моря, води якого 15-20 мільйонів років тому вкривали Поділля. У найвищих точках скеляста гряда сягає 443 м над рівнем моря. Водночас тут відображена вся зональність України – ліс, степ, лісостеп.Наявність старих лісових масивів та карстових печер сприяє поширенню хижих птахів та кажанів. Велику цінність національного парку “Подільські Товтри” становить запас мінеральних вод.

Слайд 8

Мис Фіолент Один із найбільш мальовничих куточків Криму – мис Фіолент. Він створений породами вулканічного походження, утворилися 150 млн. років тому. По обидві сторони від мису видно потоки застиглої лави. Древній вулкан значно зруйнований морем, зверху його покривають вапняки із вкрапленнями мінералів. Це місце вражає своєю особливою красою:суворі величні скелі, синє море – то бурхливе і гнівне, то спокійне і рівне, як дзеркало. – і безкрайнє блакитне небо.

Слайд 9

Світязь Озеро Світязь – найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні. Середня глибина водоймища – 7 м, максимальна – 58,4 м. Входить до групи Шацьких озер, які мають льодовикове походження. Озеро живлять артезіатські джерела. Уздовж, майже всієї берегової смуги ростуть ліси. Поєднання надзвичайно прозорої води та чистого, напоєного ароматом хвої повітря створює умови для незабутнього відпочинку.

Слайд 10

Карпати Карпати – дивовижна перлина в дорогоцінному намисті української природи. Від самого звучання цього слова віє чимось таємничим та незвичайним:легендами, переказами, піснями. Величні картини незайманої природи. Дзвінкі потоки гірських річок не залишать нікого байдужими. Зиму в Карпатах можна відчути по - справжньому, її можна навіть торкнутися руками. Величезні сніжні вали. Білі шапки на деревах і гори, безкрайні гори з острівками соснового лісу, вдягнутого в біле і стрункі смереки та цілюще повітря нікого не залишить байдужим.

Слайд 11

Дністровський каньйон Дністровський каньйон (загальна довжина 250 км) вражає своїми масштабами, красою і величчю. Високі кам'янисті ліві береги Дністра затримують сонячне тепло. Тому вкриті різноманітною рідкісною рослинністю. Каньйон прикрашають більше трьох десятків окремих водоспадів та каскадів. Скельні відслонення на Дністрі містять у собі давні скам'янілі рештки флори і фауни, яким близько 500 мільйонів років.

Слайд 12

Крим Крим – це надзвичайне місце, де навіть взимку можна відчути тепло та затишок, потужну енергетику віковічних гір. Ошатні й принадні у сніговому вбранні Кримські гори . Робота хвиль та вітру створює химерні вигини скель, які під білим сніговим покривалом здаються чудернацькими скульптурами давнього майстра. Зимові гори зачаровують своєю тишею та неспішністю – немов у глибокій задумі стоять віковічні сосни, ялиці, буки та ясені. Відпочивши від жаркого літа, Крим готовий відкрити мандрівникам справжню зимову казку.

Слайд 13

Карпати Карпати - один з найстаріших гірських масивівЄвропи та самобутній культурний регіон. Справжньою перлиною Карпат і всієї України є високогірний хребет Чорногора, у складі якого знаходиться найвища точка України – Говерла (2061 м) З її вершини відкривається краса Чорногорського хребта з альпійськими луками, високогірними озерами та віковими ялиновими лісами. Гордо піднімаються, досягаючи неба, ще п'ять вершин, так званих “двохтисячників”. Важко уявити, що в давнину тут існував морський басейн океану, про що свідчать численні сторінки геологічного літопису, викарбуваного в камені.

Слайд 14

Використано ресурси інтернету

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Туризм