X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія вишивки

Завантажити презентацію

Історія вишивки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія вишивки.

Слайд 2

Українська вишивка!

Слайд 3

Історія Із далекого минулого прийшло до нас рукоділля – плетіння, в’язання, вишивання, різьблення, ткацтво тощо. І виникло воно з любові до рідної землі й батьківської оселі.

Слайд 4

Про вишивку на білій сорочці українців є відомі згадки візантійських письменників та істориків ХІ-ХІІ ст.

Слайд 5

Відомі малюнки на мініатюрах і фресках в Україні тієї ж доби.

Слайд 6

Збереглися вишиванки з козацьких часів 17-18 ст. Про українські вишиванки згадують іноземні мандрівники XVI-XIX ст.

Слайд 7

Призначення Вважається, що основне призначення вишивки — прикрашання одягу та інтер'єрно – обрядових тканин, та насправді вишивка несла і несе більш окультний характер, а саме вишивка має велике значення для поганського світу наших предків. Вишивки - це в першу чергу обереги від усього поганого, а саме: від блискавки, від бездітності, від не врожайності, від нещастя.

Слайд 8

Слайд 9

У кожній родині, де підросла дівчина, скриня мала повниться рушниками. Готувати рушники – значило дбати про дівочий посаг. До їх виготовлення привчали ще з юного віку.

Слайд 10

Вишивальними матеріалами були тканини домашнього і фабричного виготовлення. Для гаптування використовували ручно-прядені і фабричні нитки: заполоч, біль, гарус, шовк та інші; металічні золоті й срібні нитки, корали, перли, коштовне каміння, бісер; металеві пластинки — лелітки, ґудзики, намистинки, блискітки, сап'янові стрічки, монети тощо. Існують різні мотиви орнаментів вишивки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання