X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Художня аплікація

Завантажити презентацію

Художня аплікація

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Анотація Презентація теми «Аплікація» складається із 26 слайдів, які містять теоретичний та ілюстративний матеріал. Робота має визначення і послідовність виконання роботи. Мета роботи полягає у дослідженні історії розвитку аплікації; поетапного виконання аплікації, її різновиду, особлива увага приділяється правилам безпечної роботи з голкою, ножицями та праскою. Презентація складена відповідно до навчальної програми з трудового навчання для 5-го класу. Вона має загальноосвітній характер і передбачає органічну єдність теоретичних знань і їх практичного застосування.

Слайд 2

Слайд 3

Аплікація - це найдавніший вид мистецтва, тому що її виникнення відноситься до тих часів, коли з'явилися перші голки і шви на одежах зі шкір тварин. Саме тоді стали прикрашати одяг, взуття, предмети побуту, житло, і це існує у багатьох народів до нашого часу.

Слайд 4

Аплікація -художня техніка, яка полягає в тому, що зображення, які вирізані з одного матеріалу, накладаємо на тло з паперового або іншого матеріалу. Тло може бути різноманітним, як і матеріал для аплікацій: папір, картон, фольга, тканина, фетр, шкіра; природні матеріали: дерево, кора, листя, мох, стебла, солома, лусочки шишок тощо. Звернімося до слова "аплікація" і розкриємо його значення. Що таке аплікація? Латинське слово "аплікатіо" означає прикладання.

Слайд 5

Аплікація - це і художні види робіт; витинанки, колажі, декоративні прикраси, новорічні іграшки, театральне знаряддя та ляльки тощо. Аплікація може розрізнятися на види; проста, складна, змішана. Також аплікація має жанри; портрет, пейзаж, натюрморт, тощо, а ще особисті жанри як сюжетну аплікацію, предметну аплікацію,декоративну аплікацію.

Слайд 6

Слайд 7

Малюнок переносять на тонкий картон – виготовляють шаблон.

Слайд 8

Правила безпечної роботи праскою 1. Праску слід розміщувати праворуч на спеціальній підставці. 2. Електричний шнур не повинен торкатися праски. 3. Вилку електрошнура включати і виключати лише сухими руками. 4. Прасувати дуже обережно, щоб не торкнутися пальців руки. 5. Перевіряти температуру нагріву праски слід, прасуючи клаптик тканини. Не плювати на підошву праски і не торкатися до неї вологим пальцем. 6. Під час прасування стояти на гумовому килимку. 7. Не залишати без нагляду увімкнену праску. 8. Якщо в роботі праски виникли будь-які неполадки (іскріння, дим та ін.), слід одразу сповістити вчителя. Не працювати з несправною праскою.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Накладіть шаблон на тканину і обведіть, виготовивши деталь.

Слайд 12

Деталі викрійки розкладають на тканині з урахуванням раціонального розкрою і, тільки переконавшись у правильності розкладки, приколюють шпильками. 1. По можливості розкладайте деталі викрійки в одному напрямку. 2. Спочатку розкладіть найбільші деталі викрійки з урахуванням економної витрати тканини, а між ними – дрібні.

Слайд 13

1. Ножиці для ручної праці повинні мати заокруглені кінці. 2. Клади ножиці так, щоб вони не виступали за край робочого місця. 3. Не працюй тупими ножицями, а також ножицями зі слабким кріпленням. 4. У процесі різання уважно слідкуй за розміткою. 5. У процесі роботи тримай матеріал пасивною рукою так, щоб пальці були осторонь від гострого леза. 6. Не розмахуй ножицям під час різання не ходи, а також не підходь занадто близько до того, хто ними працює. 7. Після роботи ножиці тримай складеними, бажано в чохлі.

Слайд 14

Слайд 15

Спочатку шпильки приколюють з кожного краю деталі вздовж напрямку часткової нитки або лінії згину, потім - в припуски шва паралельно частковій нитки. Намагайтеся використовувати якнайменше шпильок, щоб на тканині та викрійці не утворювалися зморшки.

Слайд 16

Слайд 17

Правила користування голкою 1. Голку тримай тільки з протягнутою ниткою в гольнику або футлярі. 2. Не вколюй голку в свій одяг. 3. Не бери голку в рот. 4. Запасні голки зберігай у футлярі або гольнику. 5. Не використовуй голку замість булавки. 6. Під час зшивання цупких матеріалів (шкіра, штучне хутро, картон) попередньо в місці зшивання зроби отвори шилом. 7. Під час шиття користуйся наперстком.

Слайд 18

Робоча нитка утворює пунктир на лицьовому та виворотньому боці полотна Робочу нитку закріплюють на звороті полотна. Голку виводять на лице і спрямовують між двох ниток піткання, справа наліво. Набирають на неї та пропускають, в найпростішому випадку, однакове число ниток (найчастіше 3-5, загалом число набраних та пропущених ниток залежить від характеру узору.) Доходячи до кінця ряду, роблять вертикальний стібок на наступний ряд, обертають полотно на 180 і продовжують шити справа наліво.

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Склеювання досить міцне, стійке до механічних навантажень і витримує прання, а отже, може бути використане для аплікації на одязі. 1. Виріжте необхідний фрагмент з малюнка тканини. 2. Виріжте клаптик поліетеленової плівки відповідної форми, але на 2-3 мм меншу. Накладені одна на одну − тканина основи, поліетеленова плівка і деталь аплікації − накривають чистим білим папером і притискають гарячою праскою протягом 2-3 хвилин. Дайте вихолонути. 5. Краї закріпленого таким чином фрагмента не будуть обсипатися. Але їх можна додатково обробити. плівка

Слайд 22

Фетр віддавна вважався матеріалом придатним для аплікації, адже його краї не сатаються. Підготовлені деталі вирізають, приметують на основу і пришивають зигзеподібним машинним швом, або ж декоративними стібками. Використання термклейових сумішів значно пришвидшує роботу. 1. Накресліть потрібні елементи просто на термоклейкому папері (на паперовому боці). Майте на увазі, що деталі будуть зеркальні. 2. Виріжте деталі, лишаючи невеликий простір навколо контура. Розмістіть їх паперовим слоєм нагору на шматках фетру необхідних кольорів, накрийте вологою марлею і пропрасуйте. 3. Після того, як деталі вихолонуть, акуратно виріжте фрагменти точно по контуру. 4. Відділіть захисний слой і за допомогою праски почергово зафіксуйте фрагменти на основі. Зберіть послідовно усю композицію.

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Використана література www. krylanadiyi.org.ua www. galochka.com.ua www. yak-prosto.com www. ladybird.kiev.ua www. gallery.ru www. liveinternet.ru www. skaz.com.ua

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання