X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вербна неділя

Завантажити презентацію

Вербна неділя

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вербна неділя Підготували студенти групи ПО 35 Горбач Вікторія Куриляк Зоряна

Слайд 2

За тиждень до Великодня святкується вербний тиждень. Відповідно до народних вірувань, у цей день у жодному разі не слід сіяти городину, оскільки в цьому разі все виросте гірке й тонке.

Слайд 3

За легендою, коли Ісус Христос їхав верхи на віслюку, люди стелили на його шляху пальмові гілки. Це клало початок звичаю святити гілки. А оскільки пальмових гілок не маємо, то святимо вербові, відповідно до вибору наших далеких предків.

Слайд 4

Перед вербною неділею до церкви люди везуть вербове гілля, щоб зранку під час святкового богослужіння посвятити його. У цей день всі богобоязні люди обов’язково повинні піти до церкви, щоб посвятити вербу. Того, хто просить процедуру освячування верби, по поверненню з церкви легенько б’ють свяченими гілками: Це не я б’ю, а верба б’є, За тиждень Великдень

Слайд 5

Коли верба вже посвячена священиком, діти один перед одним стараються встигнути проковтнути по кілька “котиків”. За народними переконаннями, ці свячені “котики” вбережуть горло від хвороби.

Слайд 6

Народні знахарі широко використовували свячену вербу під час приготування цілющих настоїв і напоїв як для людей, так і для тварин: і ревматизму, і від лихоманки, і від головного болю, і від шлункових захворювань, і для загоювання ран.

Слайд 7

Свяченій вербі приписувалися і інші магічні властивості, зокрема, виганяючи вперше худобу на пасовисько, треба обов’язково поганяти її свяченою вербою, щоб нечиста сила свійську тварину обминала. А якщо викласти за двері свячену гілку під час граду, то, за народними уявленнями, град припиниться.

Слайд 8

Добрі господарі після повернення з церкви садять на городі по кілька гілочок свяченої верби. Це сприяє гарному врожаю та злагоді в господі. Ті гілки, що залишалися, треба поставити під образами.

Слайд 9

Молодь жартома била одне одного свяченим вербовим гіллям ще по дорозі із церкви. При цьому треба промовляти такі слова: Будь великий, як верба! Будь багатий, як земля! Будь сильний, як вода!

Слайд 10

Після “використання” свячену вербу в жодному разі не можна топтати ногами – це великий гріх. І викидати її теж не можна, а слід обережно зібрати в одному місці та спалити.

Слайд 11

У сім’ї Горбач вербу прикрашають мама і бабуся. В неділю зранку вся сім’я йде до церкви на освячення верби. Після освячення ми б’ємо один одного вербою. Інколи в цей день ми відвідуємо родичів. У сім’ї Куриляк тато звечора приносить вербу, мама, я та сестра прикрашаємо її. Зранку ми ідемо до церкви на освячення верби. Після обіду навідуємось у гості до бабусі.

Слайд 12

Використана література “Свята і пам’ятні дати моєї України”, Шкода М.Н. – Донецьк:ТОВ “ВКФ “БАО”, 2009.- 256 с. Інтернет-ресурси: http://yandex.ua/images/search http://www.polissya.net/component/content/article/56/652-verbna-nedilia.html http://weddom.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=20:2010-12-27-22-06-06&catid=3:2010-12-27-21-43-21&Itemid=18

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Соціологія